Moeizame CAO onderhandelingen

Maandag 16 juni 2025

Er is nieuws over de CAO onderhandelingen voor de interieurbouw en meubelindustrie: CBM doet handreiking, FNV kondigt landelijke staking aan.
Moeizame CAO onderhandelingen

CBM (Centrale Bond Meubelfabrikanten) meldt een update over de cao-gesprekken, waarbij men aangeeft dat de CBM-leden niets liever willen dan zo snel mogelijk een akkoord bereiken. De werknemers in de sector willen duidelijkheid en snel een loonsverhoging.

 

Afgelopen week heeft de werkgeversdelegatie met het CBM-bestuur gesproken over het vastlopen van de cao-onderhandelingen en hoe het proces weer vlot te trekken. De impasse moet wat ons betreft zo snel mogelijk worden doorbroken.

 

CBM meldt dat men altijd open is blijven staan voor overleg. Daarom is er afgelopen dinsdag besloten een handreiking te doen, wat betekent dat CBM meer (loon) ruimte gaat bieden dan eerder. Dat kan door een verbeterd eindbod te gaan uitbrengen of door in overleg tussen CBM en de bonden alsnog tot een gedragen resultaat te komen. De bonden zijn afgelopen woensdag geïnformeerd over deze ontwikkeling, waarbij er is  aangegeven extra ruimte te zien om dit te bereiken.

 

Een gedragen resultaat heeft de voorkeur en CBM roept de bonden dan ook op het overleg zo snel als mogelijk te hervatten. FNV heeft vandaag een landelijke staking aangekondigd. Niettemin vertrouwt CBM erop dat de FNV de handreiking oppakt. Beide partijen streven immers naar een cao-akkoord, waarin een goed evenwicht wordt gevonden tussen de belangen van werkgevers en die van werknemers.



Links

www.cbm.nl
www.fnv.nl
www.cnv.nl

Tags

nieuws, interieur, arbeidsvoorwaarden, loon, staking, onderhandelingen, vakbonden, werkgevers, meubelindustrie, interieurbouw, interieurindustrie, bond, werknemers, loonsverhoging, inflatie, pensioenen, impasse, akkoord, cao-akkoord, cao, ruimte, leden, loonruimte, eindbod, #cbm, #fnv, #cnv

Gerelateerd nieuws
 
Alize outdoorlijn van Kettal
lees verder
Artifort in Milaan
Artifort presenteert tijdens Salone del Mobile vier nieuwe ontwerpen en twee herintroducties. De collectie wordt vanaf 21 april officieel gelanceerd en is te zien in hal 22, stand B39.
lees verder
Grootse daling consumentenvertrouwen
Het vertrouwen van consumenten in Nederland verslechtert in april fors verder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het consumentenvertrouwen gaat van -30 in maart naar -44 in april.
lees verder
 
Leolux toont Olen en Milo
lees verder
Heimtextil in Milaan
Heimtextil viert de Milan Design Week en zet daarbij de samenwerking met Patricia Urquiola en Alcova Milano in de schijnwerpers.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden