Minder omzet, meer bezoekers

Vrijdag 11 oktober 2024

Ikea boekt in Nederland minder omzet, maar trekt meer bezoekers, zo blijkt uit rapportage van Ingka Group, de grootste franchisenemer van de Zweedse woonwinkelketen.
Minder omzet, meer bezoekers

Ikea boekte het afgelopen boekjaar in Nederland iets minder omzet, maar zag het aantal bezoeken wel toenemen. Dat blijkt volgens Reatiltrends uit cijfers van Ingka Group.

 

Het afgelopen boekjaar liep tot en met eind augustus dit jaar. De omzet van Ikea in Nederland kwam op € 1,62 miljard uit, 1,3% minder dan een jaar. Het aantal bezoeken aan de 13 winkels nam met 8,3% toe. Online ging het om een stijging van 6%. Dat kanaal is inmiddels goed voor 31,9% van de omzet. Het loyaliteitsprogramma Ikea Family zag het aantal actieve leden met 10,6% toenemen tot ruim 2,4 miljoen.

 

De wereldwijde omzet van Ingka Group daalde ook. Die kwam op € 39,6 miljard uit, 5% lager dan het jaar ervoor. 

 

Lagere prijzen
Volgens cfo Sandra Schouten van Ikea Nederland werd de lagere omzet mede veroorzaakt doordat de prijzen werden verlaagd. 'Betaalbaarheid zit in het DNA van ons bedrijf, daarom hebben we - ondanks dat het een onzeker economisch jaar was, de interieurbranche in Nederland is met 5,1% gekrompen - gefocust op het toegankelijk houden van onze producten.'

 

Ingka Group is met zo'n 400 winkels in 31 markten verantwoordelijk voor ongeveer 88% van de totale omzet van Inter Ikea Systems B.V., de franchisegever van het Ikea-concept. De winkel in Delft valt onder Inter Ikea Systems.



Links

www.ikea.nl
www.ingka.com

Tags

nieuws, interieur, winkels, winkelketen, concept, retail, zweden, verkoop, dna, bedrijf, franchise, franchisegever, loyaliteitsprogramma, verkoop, online, webshop, bezoekers, omzet, winst, markt, wonen, woonaccessoires, meubels, kasten, slaapcomfort, #ikea, #ikeasystems, #ingka

Gerelateerd nieuws
Leenbakker winkels deels naar Jysk
Jysk neemt negen locaties over van Leen Bakker België, dat recent de verkoop van alle 44 winkels heeft aangekondigd.
lees verder
Preview Meubelbeurs Brussel 2025
Van zondag 2 tot en met woensdag 5 november toont Meubelbeurs Brussel weer de veelzijdigheid van de Europese interieurwereld. Van Pools eikenhout tot Spaanse matrassen en Belgische meubelklassiekers.
lees verder
 
NIeuw designconcept tapijttegels
lees verder
Digitaal Product Paspoort voor textiel
De Nederlandse textiel- en modesector is op weg naar het Digital Product Passport: kansen én uitdagingen in beeld.
lees verder
Idd Cologne: interieur leeft in de stad
De eerste editie van Interior Design Days cologne (Idd Cologne) nam de Duitse stad vier dagen over. Geen traditionele beursvloer dit keer, maar een levendig stadsfestival waarin 106 merken zich verspreidden over 16 bijzondere locaties.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden