Minder nieuwbouwwoningen in 2023

Woensdag 31 januari 2024

In 2023 zijn in Nederland ruim 73 duizend nieuwbouwwoningen opgeleverd. Minder dan de bijna 75 duizend nieuwbouwwoningen in 2022, maar het aantal ligt wel boven het gemiddelde van ruim 61 duizend in de afgelopen tien jaar.
Minder nieuwbouwwoningen in 2023
Minder nieuwbouwwoningen in 2023 Minder nieuwbouwwoningen in 2023 Minder nieuwbouwwoningen in 2023

De groei van de woningvoorraad door nieuwbouw kwam in 2023 uit op 0,9%. Amsterdam kende in 2023 het hoogste aantal nieuwbouwwoningen met 4,5 duizend. Dit meldt het CBS op basis van nieuwe cijfers.

 

Naast nieuwbouw ontstaan er ook woningen door bijvoorbeeld splitsing van bestaande woningen en transformaties van kantoren. Daarnaast verdwijnen er woningen, onder andere door sloop en samenvoeging. Per saldo is de woningvoorraad in 2023 toegenomen tot 8,2 miljoen woningen.

 

De daling van het aantal nieuwbouwwoningen in 2023 komt overeen met een dalende trend in het aantal vergunde nieuwbouwwoningen in de afgelopen twee jaar. Van 2019 tot 2021 liep dit aantal nog op, maar sindsdien neemt het cijfer af. Het aantal vergunde nieuwbouwwoningen is een indicator voor de bouw in de nabije toekomst. De gemiddelde doorlooptijd vanaf de vergunningverlening is circa twee jaar.

 

In absolute aantallen werden in Zuid-Holland de meeste woningen gebouwd, ruim 17 duizend. In Noord-Brabant (12 duizend) en Noord-Holland (bijna 11 duizend) werden ook veel nieuwbouwwoningen gerealiseerd.

 

De woningvoorraad groeide door nieuwbouw relatief het sterkst in Flevoland, met 1,6%. In de provincies Limburg, Fryslân en Drenthe kwamen met 0,6% naar verhouding de minste woningen tot stand.

 

In Amsterdam bedroeg de toename van de woningvoorraad van 1%. Met deze nieuwbouwwoningen erbij heeft de gemeente Amsterdam nu 480 duizend woningen. Na Amsterdam werden in Rotterdam de meeste nieuwbouwwoningen gebouwd, 3,2 duizend.

 

De gemeente Zoeterwoude kende relatief de grootste groei woningen door nieuwbouw. Hier groeide de woningvoorraad met 4,8% naar 4.142 woningen dankzij de bouw van 190 woningen.



Links

www.cbs.nl

Tags

nieuws, interieur, woningbouw, nieuwbouw, woningvoorraad, groei, stijging, koopwoningen, huurwoningen, provincies, splitsing, bestaand, huur, woningvoorraad, #cbs

Gerelateerd nieuws
Visgraat vloer: tijdloze elegantie thuis
[Sponsored artikel] - Op zoek naar een vloer die zowel stijlvol als tijdloos is? Bij Laminaat-plaza vind je een uitgebreide collectie laminaatvloeren, waaronder prachtige visgraat patronen die perfect passen in elk interieur.
lees verder
Stand van zaken Belgische meubelindustrie
Rondom de Internationale Meubelbeurs in Brussel, van 2 tot en met 5 november, publiceert Fedustria altijd een conjunctuurbericht over de Belgische meubelindustrie.
lees verder
Omzet NL-retail september 2025 groeit
De Nederlandse detailhandel heeft in september 3,8% meer omgezet dan in september 2024, volgt uit cijfers van het CBS.De interieurbranche groeide mee.
lees verder
Leenbakker winkels deels naar Jysk
Jysk neemt negen locaties over van Leen Bakker België, dat recent de verkoop van alle 44 winkels heeft aangekondigd.
lees verder
Preview Meubelbeurs Brussel 2025
Van zondag 2 tot en met woensdag 5 november toont Meubelbeurs Brussel weer de veelzijdigheid van de Europese interieurwereld. Van Pools eikenhout tot Spaanse matrassen en Belgische meubelklassiekers.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden