Minder meubelwinkels failliet

Dinsdag 11 november 2014

Het aantal faillissementen is flink gedaald in oktober. Ook zijn er minder meubelwinkels failliet gegaan. Dit heeft Faillissementsdossier.nl vandaag bekendgemaakt.
Minder meubelwinkels failliet

In oktober gingen slechts 773 bedrijven en instellingen failliet. Dat is 35 procent minder dan in dezelfde maand een jaar geleden. In de detailhandel daalde het aantal faillissementen bijna 40 procent. Vooral kleding-, doe-het-zelf- en meubelwinkels sloten minder vaak gedwongen hun deuren.

 

Over de periode januari tot en met oktober daalde het aantal faillissementen met 24 procent tot 8431. Vooral de bouw vertoonde een krachtig herstel. Binnen deze sector gingen 902 bedrijven onderuit, 37 procent minder dan in de overeenkomstige periode vorig jaar. 

 

Op provinciaal niveau daalde het aantal faillissementen wederom het sterkst in Zeeland. In deze provincie verklaarde de rechter 131 bedrijven en instellingen failliet tegen 223 in de eerste tien maanden van 2013.

In Zuid-Holland, de provincie waar de meeste bedrijven op de fles gingen, sprak de rechtbank 1568 keer een bankroet uit. Dat was een daling van 20 procent ten opzichte van vorig jaar.



Links

www.faillissementsdossier.nl

Tags

faillissement, failliet, meubel, meubelwinkel

Gerelateerd nieuws
 
Topman Flinders stapt op
lees verder
Interlübke opnieuw failliet
De Duitse meubelfabrikant Interlübke heeft faillissement aangevraagd. Het is de tweede keer sinds 2012 dat het bedrijf in financiële problemen komt.
lees verder
Thierry Leys terug bij Leen Bakker
Thierry Leys, in 2025 opererend als directeur van Leen Bakker België, is begin april bij Leen Bakker Nederland teruggekeerd als sales- en retaildirecteur van de woonwinkelketen.
lees verder
Knoll toont spel van contrasten
In Milaan presenteerde Knoll nieuwe collecties rond contrast en vorm. De presentatie liet zien hoe het merk architectonische vormen inzet om spanning en balans te creëren.
lees verder
Piet Boon toont zachtere vormentaal
Tijdens de Meubelbeurs in Milaan presenteerde Studio Piet Boon de nieuwe meubelcollectie Rounded Stillness uit, met zachtere volumes, afgeronde lijnen en meer nadruk op materiaal.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden