Minder bedrijven failliet in 2014

Maandag 19 januari 2015

In 2014 is voor 6.645 bedrijven en instellingen (exclusief eenmanszaken) een faillissement uitgesproken. Dat is bijna 21 procent minder dan in 2013. Toen ging een recordaantal van 8.376 bedrijven failliet. Dit heeft het CBS bekendgemaakt.
Minder bedrijven failliet in 2014

Faillissementen van bedrijven en instellingen (exclusief eenmanszaken)

 

 

In vergelijking met 2008, het laatste jaar voor de financiële crisis, ligt het aantal faillissementen van bedrijven nog wel 73 procent hoger.

De meeste faillissementen van bedrijven en instellingen (excl. eenmanszaken) zijn uitgesproken in de handel, namelijk 1.415 (waaronder groothandel met 757 en detailhandel met 495 faillissementen). Daarna volgt de financiële dienstverlening met 1.035 faillissementen.

 

In vrijwel alle bedrijfstakken is in 2014 het aantal faillissementen gedaald. Zo nam het aantal faillissementen in de bouw af met 45 procent. Het aantal faillissementen in de industrie was 35 procent lager dan in 2013, de daling in de handel bedroeg 25 procent. In de financiële dienstverlening echter steeg het aantal faillissementen met 31 procent.



Links

www.cbs.nl

Tags

faillissement, failliet, bedrijf, instellingen, groothandel, detailhandel

Gerelateerd nieuws
Groei omzet woonretail Q2 2026
Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was in in het tweede kwartaaal (Q2) ruim 3% meer omzet in de Nederlandse detailhandel, waarbij vooral de non-food sector (waaronder woninginrichting) het sterkste groeit.
lees verder
Goede dakisolatie, minder stookkosten
[Sponsored artikel] - Je zet de verwarming aan, maar het blijft toch fris in huis. Herkenbaar? De kans is dan groot dat het dak niet goed geïsoleerd is en stook je de verwarming heel inefficiënt.
lees verder
 
Natuzzi sluit drie fabrieken
lees verder
Vertrouwen iets minder negatief
Het consumentenvertrouwen in Nederland is van -35 in juli naar -34 in augustus verbeterd en ook het oordeel over de economie is minder negatief.
lees verder
Hogere omzet bouw
De omzet in de bouw in Nederland was volgens Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in het tweede kwartaal van 2026 5,2% hoger dan een jaar eerder.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden