Meubelhandel veroverd door Azië en Pacific

Woensdag 15 juli 2015

Volgens cijfers van CSIL bedraagt de wereldproductie van meubels 470 miljard US-dollar. Deze groeit ieder jaar sinds 2009 met een totale stijging van zo'n 40%.
Meubelhandel veroverd door Azië en Pacific

Import 2009-2014 in miljarden US-dollars. De invoer van landen met hoge inkomens vertegenwoordigen 90% van het totaal. De grootste meubel importerende landen: de Verenigde Staten, Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Canada. De groei van de invoer na de recessie is vooral sterk geweest in de Verenigde Staten.

 

Het Italiaanse Csil (Centre for Industrial Studies) uit Milaan ziet vooral een indrukwekkende stijging van de productie van meubels in Azië en de Pacific regio: bijna verdrievoudigd in de afgelopen tien jaar! Dit is een structureel fenomeen dat de meubelindustrie wereldwijd aanzienlijk heeft veranderd.

In de afgelopen vijf jaar was de stijging van de invoer door de VS de belangrijkste motor van de groei in de internationale meubelhandel. Het belangrijkste meubel exporterende land is China, op afstand gevolgd door Duitsland, Italië, Polen en Vietnam, op dit moment de grootste Chinese uitdager qua meubelexport.

De nieuwe editie van het CSIL rapport "World furniture outlook" is nu beschikbaar. Deze studie geeft een overzicht van de meubelindustrie in de wereld met historische statistische gegevens (productie, verbruik, invoer, uitvoer) en voorspellingen voor 2015- 2016 van de meubelmarkt in 70 landen, waaronder ook België en Nederland.

 

Het Engelstalige rapport (127 pagina's) is verkrijgbaar voor  € 1.600.

 




Links

www.worldfurnitureonline.com
www.worldfurnitureonline.com/research-market/world-furniture-outlook-0058524.html
www.csilmilano.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, project, meubel, onderzoek, handel, industrie, import, export, economie

Gerelateerd nieuws
Heimtextil 2026 van start
De internationale interieurtextielbeurs Heimtextil 2026 in Frankfurt biedt stabiliteit en innovatie in een dynamische wereldmarkt van textiel en vloeren.
lees verder
Groei verkoop bestaande woningen
Er zijn in het derde kwartaal van 2025 in Nederland meer bestaande koopwoningen verkocht en minder nieuwbouwwoningen. Per saldo was er groei.
lees verder
 
Hogere leegstand winkelpanden
lees verder
Duurzame impact vloerisolatie
[Sponsored artikel] - Als je denkt aan het verbeteren van je huis, komt vloerisolatie misschien niet direct in je op. Toch is het een van de meest effectieve manieren om je woning comfortabeler en energiezuiniger te maken.
lees verder
Van Roon Living failliet
De meubelzaak Van Roon Living is failliet verklaard. Het bedrijf, met een grote showroom aan de Weerlaan in Hillegom, bestond sinds 1972 en was actief in de verkoop van zitmeubelen en interieuraccessoires.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden