Meer vakmensen in opleiding

Maandag 18 november 2024

Helaas daalt de instroom van het aantal leerlingen dat een ambachtsopleiding volgt op MBO-scholen. Tegen deze trend in zijn er dit jaar meer leerlingen in opleidingen voor de ambachtelijke vakken in de interieurbranche.
Meer vakmensen in opleiding
Meer vakmensen in opleiding Meer vakmensen in opleiding

In september zijn de diverse opleidingen voor Interieurvakman weer van start gegaan. Dit zijn allemaal BBL-opleidingen, waarbij de leerling vier dagen in de week werkt bij een leerbedrijf en één dag in de week naar de vakschool / ROC gaat.

 

Uit de overzichten van de diverse opleiders blijkt dat er dit jaar (teldatum 1 oktober) 236 interieurvakmensen worden opgeleid in de beroepen woning- en projectstoffering, parketteur en keukenmonteur. Dit is een groei van 3% ten opzichte van vorig jaar en meer dan verdubbeling ten opzichte van 5 jaar geleden (toen de wervingscampagne van start ging).

 

Dit lijkt een kleine groei, omdat uit de ledenpeilingen van Inretail blijkt dat er nog steeds een grote behoefte is aan nieuwe vakmensen. Maar uit de algemene cijfers blijkt dat het totaal aantal leerlingen dat een BBL–opleiding is gestart dit jaar zo’n 10% is gedaald ten opzichte van vorig jaar. Een vreemde ontwikkeling gezien de vraag, maar dit is wel een trend die zich waarschijnlijk gaat voortzetten. Ook voor de komende jaren gaat het Ministerie van OCW ervan uit dat het aantal BBL leerlingen blijft dalen, gebaseerd op de instroom in het VMBO.

 

De markt blijft vakmensen hard nodig hebben, waarbij er heel veel concurrentie is uit andere branches. Daarom is het belangrijk dat via het project Interieurvakman de branche op alle mogelijke manieren jongeren blijft interesseren voor de mooie ambachtsberoepen in de woonbranche. Het is hierbij essentieel dat ondernemers actief blijven meehelpen bij deze werving voor het behalen van succes. Bijvoorbeeld door deelname aan open dagen van de verschillende opleidingen, of het aanbieden van snuffelstages en workshops voor geïnteresseerden.

 

De campagne Interieurvakman.nl wordt ook in 2025 verder uitgebreid met onder andere een grote social media campagne gericht op de VMBO-jongeren.



Links

www.inretail.nl
www.interieur-vakman.nl

Tags

nieuws, interieur, opleiden, ambacht, interieur, vakmensen, vakman, vakvrouw, keukenmonteur, parketteur, woningstoffeerder, projectstoffeerder, vloerenlegger, raamdecoratiespecialist, campagne, branchevereniging, markt, stages, opendag, werving, groei, BBL, leerbanen, leren, werken, ambachtsberoepen, #interieurvakman, #inretail

Gerelateerd nieuws
Innovatie sleutel voor textielsector
Techtextil en Texprocess 2026 tonen innovatiekracht van de textielsector zo blijkt uit de persoconferentie over de beurzen.
lees verder
Doordacht energiezuinig interieur
[Sponsored artikel] - Hoe combineer je energiezuinig wonen met een doordacht interieur? Wie regelmatig reist, merkt het steeds vaker: hotels, vakantiewoningen en zelfs guesthouses besteden bewuster aandacht aan duurzaamheid.
lees verder
Imm 2026 start met nieuwe focus
Van 20-23 januari 2026 presenteert Imm Cologne zich in een nieuwe opzet als Interior Business Event. Op circa 53.000 m² tonen meer dan 330 exposanten uit 25 landen hun collecties, gepositioneerd als B2B-platform voor instap- en middensegment.
lees verder
Begin interieurjaar in Nieuwegein
Tijdens de Voorjaarsvakdagen van 1-4 februari 2026 in De Woonindustrie kunnen retailers, projectinrichters en andere interieurprofessionals nieuwe leveranciers ontmoeten en ontwikkelingen in de markt volgen.
lees verder
Trendverhaal Showup
Op 1 en 2 februari keert Showup terug naar Vijfhuizen en staat nadrukkelijk in het teken van beleving en zintuiglijke waarneming, vooral in de Trendzone, die dit seizoen is opgezet rond het overkoepelende thema Open your senses.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden