Meer omzet en vacatures detailhandel

Dinsdag 06 juni 2017

De Nederlandse detailhandel heeft in het eerste kwartaal 4,8% meer omzet geboekt dan in hetzelfde kwartaal van 2016. De verkopen (het volume) namen met 2,9% toe.
Meer omzet en vacatures detailhandel
Meer omzet en vacatures detailhandel

De verkopen in de foodsector namen met 1,2% toe, de non-foodsector met 3,4%. De omzet was in het eerste kwartaal 4,1% hoger. Hiermee houdt de non-foodsector de relatief hoge groei uit het vierde kwartaal 2016 (3,9%) vast.

Net als in voorgaande kwartalen profiteren de winkels in woninggerelateerde artikelen van de herstelde woningmarkt. De omzet van winkels in doe-het-zelfartikelen en keukens groeide met maar liefst 10,8%, de hoogste omzetgroei in elf jaar.

Fysieke winkels in consumentenelektronica hebben voor het negende kwartaal op rij omzetverlies en boekten 3,4% minder omzet. Ze ondervinden stevige concurrentie van webwinkels.

De online omzet van de detailhandel nam met 14,8% toe, multi-channelers +16,4, pure webwinkels +13,6%.

Naast de omzetgroei was het aantal openstaande vacatures (ca. 20.000) het hoogst van de afgelopen twintig jaar, zo meldt het CBS in de Kwartaalmonitor detailhandel.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen

Gerelateerd nieuws
 
Hema ontwerpwedstrijd
lees verder
Compacte winkel Jysk
Jysk heeft een nieuwe winkel geopend in Muiden. Het is de eerste winkel in Nederland die is ingericht volgens het compacte winkelconcept van de Scandinavische retailer.
lees verder
 
Beste woonwinkel
lees verder
Retaildebat
Het Nationaal Retail debat zet spotlight op de retailsector, zodat duidelijk wordt wat de verschillende standpunten zijn van de partijen.
lees verder
Vernieuwing in Brussel
Van 2 tot en met 5 november is Brussels Expo het toneel voor de Meubelbeurs Brussel. De vaste afspraak in het najaar biedt ook nu weer een compact en actueel overzicht van wat er in Europa speelt.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden