Maison&Objet naar de basis

Dinsdag 17 februari 2026

Maison&Objet trok in januari 67.286 unieke bezoekers uit 148 landen. 2.294 Merken presenteerden zich op de beurs, waarvan 543 nieuwe. De beurs grijpt terug op de oorspronkelijke basis: vakmanschap en eigentijds design als fundament voor internationale handel.
Maison&Objet naar de basis

Het bezoekersprofiel onderstreepte volgens de organisatie het internationale karakter (44% van de bezoekers) van Maison & Objet. Naast de traditionele markten groeiden vooral België (plus 10%) en China (plus 30%). Ook Italië en Spanje stuurden meer professionals naar Parijs. Nederland stond op de vierde plek van bezoekende landen en op de vijfde plek qua exposanten.

 

Vakmanschap kreeg een zichtbare rol binnen de beursopzet. De sector Fine Craft (métiers d’art) nam een centrale plek in, passend bij het thema ‘Past Reveals Future’, waarin ambachtelijke tradities worden gepresenteerd als vertrekpunt voor hedendaags ontwerp. SAFI, organisator van Maison&Objet, noemt deze koers een bewuste keuze richting kwaliteit en ontwerpwaarde.

 

De beurs was verdeeld over zes sectoren, waaronder Signature & Projects, Decor & Design en Fragrance & Wellness. Verspreid over zeven hallen boden scenografische installaties en productpresentaties een overzicht van ontwikkelingen in interieur en lifestyle. Drie ‘What’s New?’-ruimtes hielpen bezoekers door het aanbod navigeren, met selecties rond hospitality, decor en retail.

 

Volgens SAFI blijft Maison&Objet een belangrijk handelsplatform, mede door de combinatie met het stadsprogramma Maison&Objet In The City en het online platform MOM (Maison&Objet and More). De volgende editie vindt plaats van 10 tot en met 14 september 2026.



Links

www.maison-objet.com

Tags

nieuws, interieur, beurs, exposanten, bezoekers, interieur, trends, trendwatcher, interieurprofessionals, interieurstylisten, interieurarchitecten, inkopers, meubelen, woonaccessoires, ambacht, vakmanschap, functionaliteit, verleden, heden, toekomst, parijs, oprichter, design, kunst, objecten, trends, presentaties, #maisonobjet

Gerelateerd nieuws
Innovatie in textielverwerking
De beurs Texprocess 2026 in Frankfurt biedt een strategisch kompas voor investeringen in textielverwerking en wordt tegelijk georganiseerd met de Techtextil.
lees verder
Boone International failliet
Na ruim 70 jaar is helaas het einde gekomen voor Boone International uit Poperinge. De bekende fabrikant van ruimtebesparende meubeloplossingen en opklapbedsystemen is recent failliet verklaard.
lees verder
Geen groei woninginrichting
De Nederlandse detailhandel zet ruim 2% meer om in januari 2026, maar voor de winkels in onder andere woninginrichting was er geen groei.
lees verder
 
Biomaterialen op Spoga+gafa
lees verder
Weer Leen Bakkers dicht
Leen Bakker saneert verder en sluit op 21 maart weer twee winkels: in Gouda en Raamsdonksveer. Daarmee komt het aantal gesloten vestigingen in 2026 al op zeven, een dieptepunt in het recente operationele verloop van de woonwinkelketen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden