Maison&Objet naar de basis

Dinsdag 17 februari 2026

Maison&Objet trok in januari 67.286 unieke bezoekers uit 148 landen. 2.294 Merken presenteerden zich op de beurs, waarvan 543 nieuwe. De beurs grijpt terug op de oorspronkelijke basis: vakmanschap en eigentijds design als fundament voor internationale handel.
Maison&Objet naar de basis

Het bezoekersprofiel onderstreepte volgens de organisatie het internationale karakter (44% van de bezoekers) van Maison & Objet. Naast de traditionele markten groeiden vooral België (plus 10%) en China (plus 30%). Ook Italië en Spanje stuurden meer professionals naar Parijs. Nederland stond op de vierde plek van bezoekende landen en op de vijfde plek qua exposanten.

 

Vakmanschap kreeg een zichtbare rol binnen de beursopzet. De sector Fine Craft (métiers d’art) nam een centrale plek in, passend bij het thema ‘Past Reveals Future’, waarin ambachtelijke tradities worden gepresenteerd als vertrekpunt voor hedendaags ontwerp. SAFI, organisator van Maison&Objet, noemt deze koers een bewuste keuze richting kwaliteit en ontwerpwaarde.

 

De beurs was verdeeld over zes sectoren, waaronder Signature & Projects, Decor & Design en Fragrance & Wellness. Verspreid over zeven hallen boden scenografische installaties en productpresentaties een overzicht van ontwikkelingen in interieur en lifestyle. Drie ‘What’s New?’-ruimtes hielpen bezoekers door het aanbod navigeren, met selecties rond hospitality, decor en retail.

 

Volgens SAFI blijft Maison&Objet een belangrijk handelsplatform, mede door de combinatie met het stadsprogramma Maison&Objet In The City en het online platform MOM (Maison&Objet and More). De volgende editie vindt plaats van 10 tot en met 14 september 2026.



Links

www.maison-objet.com

Tags

nieuws, interieur, beurs, exposanten, bezoekers, interieur, trends, trendwatcher, interieurprofessionals, interieurstylisten, interieurarchitecten, inkopers, meubelen, woonaccessoires, ambacht, vakmanschap, functionaliteit, verleden, heden, toekomst, parijs, oprichter, design, kunst, objecten, trends, presentaties, #maisonobjet

Gerelateerd nieuws
 
Idd Cologne telt ruim 140 merken
lees verder
Consumenten negatiever in oktober
Het consumentenvertrouwen verandert licht in oktober 2026, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het cijfer daalt van -33 in september naar -34 in oktober. Zowel het oordeel over de economie als de koopbereidheid is een fractie negatiever.
lees verder
 
Onwetendheid over rechten bij aankoop
lees verder
Goud voor Revor Group
Revor Group heeft een gouden Ecovadis-medaille behaald. De Belgische producent van boxsprings en matrassen sluit zich bovendien aan bij de Vlaamse Green Deal Waardeketens.
lees verder
Groei recycling droge matrassen
De recycling van matrassen in Nederland nadert de landelijke doelstelling van 75%: in het afgelopen jaar is stijging naar 73% opgelopen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden