Machalke verlaat Duitsland

Woensdag 19 juli 2017

Het lijkt erop dat de Duitse meubelfabrikant Machalke de productie naar het buitenland gaat verplaatsen en zijn belangrijkste fabriek in Hochstadt opgeeft.
Machalke verlaat Duitsland

Dit meldt Möbelkultur op basis van een rapport van de Obermain Tageblatts, dat via een woordvoerder van het management vernam dat dit in de nabije toekomst - binnen een jaar - gepland is. Delen van het bedrijf zijn reeds verplaatst naar plaatsen rond Sarajevo.

De woordvoerder van Machalke stelt volgens het rapport dat de jarenlange verliezen en omzetdalingen, voornamelijk veroorzaakt door een radicale daling van de prijzen op de Duitse meubelmarkt en de dure productie in Duitsland, de belangrijkste redenen voor Machalke zijn om de productie te verplaatsen. Een Duitse stoffeerder zou acht tot tien keer zoveel verdienen als vergelijkbare werknemers in lage-lonen-landen.

Leerspecialist Machalke behoort sinds 2015 tot de Prevent Group, dat in 2015 onder meer Gepade tijdelijk overnam. Voor die tijd veranderde het familiebedrijf meerdere malen van eigenaar en versleet het verschillende managers. In 2001 kwam Machalke in handen van de Duitse Mapo groep en in 2009 van de Zwitserse De Sede groep. In 2015 verkocht De Sede, zelf al weer in de handen van een nieuwe eigenaar, Machalke aan Neofacture Furniture in Wolfsburg, die de meubilairactiviteiten van de Prevent Group regelt.

 



Links

www.desede.ch
www.machalke.de
www.preventgroup.com
www.tommym.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, meubelen, meubel, meubels, bank, banken, zit, zitbank, fauteuil, zitmeubel, #machalke, #tommym, #desede, #preventgroup, #neofacture, lage lonen, verhuizing, productie, stofferen, meubelstofferen, stoffeerder

Gerelateerd nieuws
 
Vliegende meubelmakers
lees verder
Nederland op Spoga+gafa 2026
De Nederlandse outdoorbranche is in 2026 nadrukkelijk aanwezig op spoga+gafa in Keulen. Brancheorganisatie DOFAS (Dutch Outdoor Furnishing Association) ondersteunt de beurs opnieuw en ziet bij haar leden brede belangstelling voor deelname.
lees verder
Dynamiek in Eindhoven
Afgelopen week is het event Design Destination 2026 gehouden. Deze beurs in Eindhoven beoogt ontmoeting en vernieuwing te stimuleren en te presenteren.
lees verder
Groeikansen voor woonbranche
ING verwacht een positieve omzetontwikkeling in de Nederlandse woonbranche voor 2026, onder andere door de groei van de huizenverkoop dit jaar.
lees verder
Nieuwe eigenaren Riverdale
De oprichters van huidverzorgingsmerk Naďf nemen het merk en de leiding bij het woonmerk Riverdale over.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden