Máxima met Marmoleum

Dinsdag 07 augustus 2018

Het Prinses Máxima Centrum voor Kinderoncologie in Utrecht, dat onlangs officieel werd geopend, is een 'healing environment'. Het ziekenhuis streeft naar 100% genezing van al haar patiënten met kinderkanker.
Máxima met Marmoleum
Máxima met Marmoleum

Ook het ontwerp van het interieur door LIAG architecten en bouwadviseurs en interieurontwerpbureau Mmek moesten bijdragen aan genezing. Op de vloer is gekozen voor Marmoleum in verschillende vrolijke kleuren. Marmoleum is niet alleen CO2-neutraal en bacteriostatisch (micro-organismen hechten zich niet aan het oppervlak waardoor het risico op allergieën of bacteriebesmetting wordt verkleind), maar deze vloerbedekking speelt ook een rol in de routing van het centrum (foto 1).

Het nieuwe centrum (foto 2) is met een oppervlakte van 45.000 vierkante meter het grootste kinderkankerziekenhuis van Europa met onder andere een ‘kinderintensive’ care en een operatiekamer. Daarnaast telt het Prinses Máxima Centrum 85 klinische kamers en 35 dagbehandelingsbedden, naast allerlei diagnostische faciliteiten. Het complex heeft ook 85 ‘zorghotelkamers’ waarin kinderen samen met hun ouders kunnen verblijven.

Amerikaans onderzoek heeft uitgewezen dat met een ziekenhuis waarin - zoals hier - alle specialismen samenkomen de overlevingskans verhoogd wordt van 75 naar 95%.

 



Links

www.forbo-flooring.be
www.forbo-flooring.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woning, residentieel, project, kantoor, ziekenhuis, hospitality, hotel, vloer, vloerbedekking, tapijt, vinyl, pvc, zeil, novilon, marmoleum, linoleum, allura, colorex, eterna, sarlon, flotex, embossing, 3D, 3D embossing, marmoleum, textura, novilon, novilon nova, bekleding, bekleden, stoffering, stofferen, stoffeerder, leggen, plaatsen, #forboflooring, #forbo, #novilon, #novilonnova, #novilonnovaluxe, #prinsesmáximacentrum

Gerelateerd nieuws
Opbrengst veiling Carpetright
De veiling van de failliete vloerbedekking en interieurtextielketen Carpetright in Nederland levert zeker zes ton op, zo hebben de curatoren laten weten.
lees verder
 
Nieuwe verkoopdirecteur
lees verder
Innovatie awards 2026
Innovatie als antwoord: de beurzen Techtextil en Texprocess in Frankfurt belonen oplossingen voor wereldwijde uitdagingen met de Innovation Awards 2026.
lees verder
Veranderingen interieurketen
De woonwinkel onder druk: verschuivende macht in de interieurketen, zo wordt gesteld in een artikel van De Interieurclub.
lees verder
Co-creatie op FFD
Living Lab Carpet is een nieuw initiatief dat moet dienen als katalysator voor innovatie tijdens Flanders Flooring Days (FFD) in en rond Kortijk Xpo.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden