Lockdown hard gelag ondernemers

Zondag 19 december 2021

De aangekondigde lockdown in Nederland heeft verregaande consequenties voor MKB - ondernemers. Belangenorganisaties MKB Nederland en Inretail strijden om die zo goed mogelijk gecompenseerd te worden.
Lockdown hard gelag ondernemers

'Het is een hard gelag voor vele tienduizenden ondernemers dat ze - net als vorig jaar - vlak voor de kerst alsnog de deuren helemaal moeten sluiten.' Dat zeggen MKB-Nederland en VNO-NCW in reactie op de persconferentie van de Nederlandse regering gisterenavond. Ze begrijpen dat de maatregelen – hoe erg ook – onontkoombaar zijn om de oprukkende omikron-variant in te dammen nu die steeds verder om zich heen grijpt. 'De berichten over de nieuwe variant en de mogelijke effecten op de zorg zijn zorgwekkend. Tegelijkertijd is dit zeker voor de detailhandel, kappers, de horeca, sportscholen en talloze andere ondernemers in deze drukke laatste kerstweken van het jaar echt een drama.'

 

Belangrijk is volgens de ondernemersorganisaties dat we komende tijd vooral ook blijven kijken met elkaar naar alles wat ondernemers wel kunnen blijven doen om de schade te beperken. Goed is dan ook dat afhalen van producten bij winkels mogelijk blijft (click & collect). Daarnaast zou ook winkelen op afspraak mogelijk moeten zijn volgens de ondernemersorganisaties. 'Dit biedt toch nog kans om iets van de kerstvoorraden af te zetten in deze drukke tijd.'

 

Ook Inretail reageert duidelijk: 'Inretail vindt het ongekend dat niet voor intelligentere maatregelen is gekozen die de economie open houden. Winkels zijn altijd veilig geweest en er zijn goede alternatieven mogelijk, zoals nog minder mensen tegelijk in de winkel of kopen op afspraak. Click & collect is geen echt alternatief zo heeft de retail afgelopen voorjaar ervaren. Toen leverde het voor de winkels die het aanboden nog geen 10% van de omzet op ten opzichte van normaal. Inretail wil een intelligentere aanpak van de pandemie, want Nederland op slot zetten leidt tot een onhoudbare situatie. Nu koopt het kabinet tijd en mogen ondernemers de rekening betalen.'

 

Ook voor woonwinkels geldt dat ze weer andere wegen moeten vinden om klanten te bereiken. Eén van de methodes is dus click & collect, waarbij Inretail een aantal tips geeft.



Links

www.mkb.nl
www.inretail.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, wonen, woning, residentieel, non-food, retail, detailhandel, brancheorganisatie, belangenbehartiger, cbw, mitex, in retail, winkel, organisatie, belang, vereniging, informatie, portaal, arbeid, pensioen, regeling, omstandigheden, economie, crisis, corona, covid-19, inretail, veiligheid, veiligheidsprotocol, #lockdown, #mondkapjesplicht, #corona, #covid19, #inretail, #kiesretail

Gerelateerd nieuws
 
Topman Flinders stapt op
lees verder
Thierry Leys terug bij Leen Bakker
Thierry Leys, in 2025 opererend als directeur van Leen Bakker België, is begin april bij Leen Bakker Nederland teruggekeerd als sales- en retaildirecteur van de woonwinkelketen.
lees verder
 
Aandeelhoudersstrijd bij Headlam
lees verder
Lema toont wonen als geheel
Lema presenteerde zijn meubelen tijdens Salone del Mobile op een stand die het interieur benaderde als doorlopende leefomgeving. Hier stond een ruimtelijk concept centraal waarin wonen, opbergen en slapen in elkaar overlopen.
lees verder
 
Huus maakt doorstart
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden