Lockdown desastreus voor winkels

Maandag 14 december 2020

Volgens brancheorganisatie Inretail is het door de Nederlandse regering vanavond afgekondigde op slot zetten van Nederland desastreus voor winkels.
Lockdown desastreus voor winkels

De diepe lock down die voor Nederland tot ver in januari is afgekondigd, pakt desastreus uit voor non-food winkels. Inretail, tussen neus en lippen door op 20 november Koninklijk geworden, vreest voor de toekomst van duizenden ondernemers in de retail en pleit voor veranderingen.

'De impact is gigantisch. Voor alle winkels moet op afspraak afhalen mogelijk worden en niet alleen voor bouwmarkten. Voor veel ondernemers zijn de aangekondigde maatregelen voorbij de grens van wat ze kunnen dragen. De allerbelangrijkste omzetmaand van het jaar stort in. We vinden dat supermarkten en drogisterijen net als Duitsland nu niet mogen gaan stunten met aanbiedingen of hun non-food assortiment uitbreiden.'

Inretail stelt - blijkbaar zonder zich te beseffen dat de overheid zelf verkeerde conclusies uit deze cijfers (positieve pcr-testen) lijkt te trekken - dat de enorme stijging van coronabesmettingen om extra maatregelen vraagt. De organisatie vindt de maatregelen dus terecht, maar vindt dat het intelligenter kan: 'Nu komen een half miljoen medewerkers thuis te zitten. Consumenten kunnen alleen nog online kopen, terwijl de maximale capaciteit van webshops is bereikt. Het is essentieel dat click & collect voor alle winkels mogelijk wordt. Dat is op een heel veilige manier te organiseren. Consumenten thuis bestellen en in de winkel op een afgesproken tijdstip hun al betaalde aankoop ophalen. Dat helpt heel veel ondernemers en verlaagt de enorme druk op webshops.'

Inretail vindt ook dat de overheid met een passend maatregelen pakket over de brug moet komen. Niet duidelijk is wat dat dan moet inhouden. Ook lijkt niemand zich af te vragen wie dat gaat betalen. Voorlopig lijken alleen de getroffen ondernemers het leeuwendeel van de schade op zich te moeten nemen. En heeft niemand van de beleidsmakers tot nu toe financieel hoeven in te leveren.



Links

www.inretail.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, wonen, woning, residentieel, non-food, retail, detailhandel, brancheorganisatie, belangenbehartiger, cbw, mitex, in retail, winkel, organisatie, belang, vereniging, informatie, portaal, arbeid, pensioen, regeling, omstandigheden, economie, crisis, corona, covid-19, inretail, veiligheid, veiligheidsprotocol, #lockdown, #mondkapjesplicht, #corona, #covid19, #inretail, #kiesretail

Gerelateerd nieuws
Salone 2026 groeit, discussie ook
Salone del Mobile trok dit jaar 316.342 bezoekers uit 167 landen, met 68 procent internationale vakbezoekers en meer dan 1.900 exposanten. De beurs bevestigde opnieuw haar internationale bereik, ondanks een onrustige markt.
lees verder
 
Weer groeit woninginrichting flink
lees verder
Laatste badkamertrends
[Sponsored artikel] - Het ontwerpen van een nieuwe badkamer kan best lastig zijn. Hoe zorg je dat deze aansluit bij de laatste trends en tegelijkertijd dermate tijdloos is, dat je er ook over tien jaar nog van geniet?
lees verder
Messe Frankfurt naar Oost-Afrika
Messe Frankfurt breidt zijn textielbeurs-netwerk verder uit naar Oost-Afrika: drie grote beurzen verschijnen in 2027 voor het eerst in Nairobi, Kenia, als onderdeel van ASFW.
lees verder
 
Topman Flinders stapt op
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden