Lente noviteiten Grau

Woensdag 11 maart 2026

Verlichtingsmerk Grau presenteert een reeks nieuwe producten en uitbreidingen van de bestaande collectie. De introducties variëren van efficiënte architecturale verlichting tot sfeerverlichting, nieuwe afwerkingen en verdere samenwerking met Vitra.
Lente noviteiten Grau
Lente noviteiten Grau Lente noviteiten Grau Lente noviteiten Grau Lente noviteiten Grau

Een van de belangrijkste introducties van Grau dit voorjaar is Set Downlight (foto 1), een uitbreiding van de bestaande Set-serie. Deze downlight levert tweeduizend lumen met een kleurweergave-index van meer dan negentig en is bedoeld voor toepassingen zoals gangen, balies, retailomgevingen en grotere ruimtes. Volgens Grau zorgt een geïntegreerde lens-reflectortechnologie voor gerichte lichtsturing en vermindering van verblinding, met een brede lichtbundel van vijfenvijftig graden. Een kliksysteem moet de installatie vereenvoudigen.


Naast functionele verlichting introduceert het merk ook nieuwe oplossingen voor sfeerverlichting. Sun Chandelier (foto 2) breidt de bestaande Fire-serie uit met een armatuur dat bestaat uit drie glazen ambientlampen. De armatuur kan zowel in wooninterieurs als in hospitality- en projectomgevingen worden toegepast. De lamp maakt gebruik van zogeheten Sunset Dimming, waarbij de lichtkleur warmer wordt naarmate het lichtniveau daalt.


Daarnaast introduceert Grau een nieuwe oppervlakteafwerking onder de naam Dune Collection. Bestaande armaturen, waaronder Parrot Floor (foto 3), Parrot Table, Fire Floor en Fire Table, zijn vanaf voorjaar nu ook verkrijgbaar in deze matte zandkleurige tint.


De bestaande pendellamp Falling Sun (foto 4) wordt voortaan ook geleverd met hoogteverstelling. Daarmee kan de armatuur flexibeler worden ingezet, bijvoorbeeld boven eettafels, balies of in slaapkamers, waar de hoogte van de lamp invloed heeft op de lichtverdeling in de ruimte.


Tegelijkertijd breiden Grau en Vitra hun samenwerking verder uit met nieuwe adaptaties voor tafelsystemen. Daarbij worden lamp en tafel geïntegreerd tot één functionele eenheid, waardoor werkplekken onafhankelijk van algemene verlichting kunnen worden verlicht. De nieuwe combinaties (foto 5) zijn bedoeld voor zowel woon- als werkomgevingen en worden ook ingezet in retailpresentaties en projecttoepassingen.



Links

www.tobias-grau.com
www.grau.art

Tags

winkelier, retail, design, Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woning, project, residentieel, kantoor, hospitality, licht, verlichting, armatuur, lamp, hanglamp, stalamp, wandlamp, design, #vitra, #tobiasgrau, #parrot

Gerelateerd nieuws
Distributiecentrum Jysk opgeleverd
Jysk krijgt de sleutels van hun nieuwe distributiecentrum in Lelystad, waarmee de bouwfase is afgerond.
lees verder
 
Duitser kiest voor kwaliteit
lees verder
Goede dakisolatie, minder stookkosten
[Sponsored artikel] - Je zet de verwarming aan, maar het blijft toch fris in huis. Herkenbaar? De kans is dan groot dat het dak niet goed geïsoleerd is en stook je de verwarming heel inefficiënt.
lees verder
Tegels kiezen met karakter en sfeer
[Sponsored artikel] - Tegels zijn als vloerbedekking een essentieel onderdeel van je interieur. Wil je dat je huis een karakteristieke uitstraling krijgt? Dan is het kiezen van de juiste tegels cruciaal. Maar waar begin je?
lees verder
Elys presenteert lichtnieuws
Elys, het verlichtingsmerk van Internova, komt dit najaar met verschillende nieuwigheden. Tijdens A&W Rotterdam presenteert het merk zijn nieuwste producten, en in september verschijnt ook de catalogus voor 2027.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden