Leenbakker winkels deels naar Jysk

Vrijdag 31 oktober 2025

Jysk neemt negen locaties over van Leen Bakker België, dat recent de verkoop van alle 44 winkels heeft aangekondigd.
Leenbakker winkels deels naar Jysk

Leen Bakker heeft recent aangekondigd dat alle 44 Belgische winkels verkocht gaan worden. Nu is bekend geworden dat de Deense woonwinkelketen Jysk op negen locaties winkels heeft overgenomen. Tevens kondigt dit bedrijf de uitbreiding uit op zeven locaties van vroegere Cora Hypermarkten, die nu omgebouwd zijn tot winkelcentra.

 

Het Deense Jysk is sinds 2017 in België actief is en heeft op dit moment een netwerk van zeventig winkels. Er is een overeenstemming voor de overname van de winkels in Brugge, Dendermonde, Hoei, Kuurne, Luik, Marche-en-Famenne en Zottegem. De twee laatste locaties worden later bekendgemaakt.

 

Jysk probeert zoveel mogelijk medewerkers van Leen Bakker een toekomst te bieden binnen het bedrijf, staat te lezen in een persbericht. 'Er worden sollicitatiemomenten georganiseerd om te kijken hoe zij kunnen instromen in de organisatie.'

Daarnaast opent Jysk dus ook winkels op alle zeven voormalige Shopping Cora-locaties, die worden herontwikkeld tot shoppingcenters. De nieuwe winkels komen in Anderlecht, Châtelineau, Hornu, La Louvière, Messancy, Rocourt en Woluwe.

 

Op termijn wil Jysk doorgroeien naar 125 winkels. Momenteel werken zo’n achthonderd medewerkers voor de keten. Door de overname gaat het bedrijf koers richting duizend medewerkers in België.



Links

www.jysk.be
www.leenbakker.be

Tags

nieuws, interieur, woonwarenhuis, winkelketen, retail, winkels, surseance, betaling, rechtbank, uitstel, verkoop, beschermingsprocedure, medewerkers, vastgoed, investeerder, winkelpanden, vermogen, verlies, ketens, concurrentie, prijs, aanbod, filalen, overname, opening, locaties, groei, deens, #leenbakker, #shoppingcora, #jysk

Gerelateerd nieuws
Jodeco opnieuw opgestart
Jodeco Glass maakt een doorstart onder de nieuwe eigenaren Duif International en B Living. Daarmee is de continuïteit van het merk verzekerd en blijft het bestaande assortiment glasproducten beschikbaar voor klanten.
lees verder
 
Interieurclubawards 2025
lees verder
Eeuwenoude charme Carpet Edition
Carpet Edition introduceert de Nomad - collectie, gebaseerd op de charme van de Berberse en Marokkaanse cultuur.
lees verder
Rolluiken thuis in jouw stijl
[Sponsored artikel] - Ben je bezig met het upgraden van je huis? Er zijn verschillende manieren om je woning comfortabeler en veiliger te maken. Zoals het laten plaatsen van rolluiken.
lees verder
 
Talents op Heimtextil
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden