Lagere groei Internetverkopen

Woensdag 16 februari 2022

Eind 2021 neemt de groei van internetverkopen sterk af, na een lange periode van enorme stijging, vooral tijdens de coronacrisis. Dit blijkt uit de meest recente cijfers van het CBS hierover.
Lagere groei Internetverkopen
Lagere groei Internetverkopen Lagere groei Internetverkopen

In het vierde kwartaal van 2021 zwakte de groei van de internetomzet van de detailhandel verder af en nam met ongeveer 3% toe ten opzichte van een jaar eerder. Sinds het begin van de coronacrisis werd flink meer omgezet door internetverkopers. De totale omzet van de detailhandel was ongeveer 6% hoger dan in het vierde kwartaal van 2020. Het volume, de omzet na correctie voor prijsveranderingen, steeg met ongeveer 4%. De totale omzet van 2021 lag ongeveer 4%hoger dan in 2020, het volume bijna 3%.

 

Deze toename valt toe te schrijven aan de non-foodsector, de omzet van de foodsector nam juist licht af. Zowel in 2020 als in 2021 kregen niet-essentiële winkels tegen het einde van het vierde kwartaal te maken met een lockdown. Dit meldt het CBS op basis van nieuwe kwartaalcijfers over de detailhandel.

 

De groei van de internetomzet van detaillisten was niet eerder zo laag sinds het begin van de meting in 2014. Het hoge omzetniveau dat sinds de coronacrisis werd behaald hield stand, maar webwinkels zetten niet fors meer om dan in de laatste drie maanden van 2020. In het eerste kwartaal van 2021 piekte de groei van de internetomzet nog op ongeveer 85%, maar na een volledig coronajaar zwakte de groei in de daaropvolgende kwartalen af.

 

De internetverkopen kunnen worden gesplitst in pure webwinkels en multichannelers, die zowel online als via winkels verkopen. Bij deze laatste groep detailhandelaren lag de internetomzet in het vierde kwartaal van 2021 ongeveer 2% hoger dan in het vierde kwartaal van 2020. In dat kwartaal nam de internetomzet met bijna 70% toe ten opzichte van een jaar eerder, toen de coronacrisis zijn intrede nog niet had gedaan. Voor pure webwinkels was de toename in het vierde kwartaal van 2021 bijna 5%, een jaar eerder was dit 44%.

 

 

 



Links

www.cbs.nl

Tags

nieuws, interieur, detailhandel, internet, woning, cijfers, groei, online, volume, inflatie, #cbs

Gerelateerd nieuws
 
Heimtextil zoekend
lees verder
Nieuwe eigenaren Riverdale
De oprichters van huidverzorgingsmerk Naïf nemen het merk en de leiding bij het woonmerk Riverdale over.
lees verder
Innovatie sleutel voor textielsector
Techtextil en Texprocess 2026 tonen innovatiekracht van de textielsector zo blijkt uit de persoconferentie over de beurzen.
lees verder
Doordacht energiezuinig interieur
[Sponsored artikel] - Hoe combineer je energiezuinig wonen met een doordacht interieur? Wie regelmatig reist, merkt het steeds vaker: hotels, vakantiewoningen en zelfs guesthouses besteden bewuster aandacht aan duurzaamheid.
lees verder
Imm 2026 start met nieuwe focus
Van 20-23 januari 2026 presenteert Imm Cologne zich in een nieuwe opzet als Interior Business Event. Op circa 53.000 m² tonen meer dan 330 exposanten uit 25 landen hun collecties, gepositioneerd als B2B-platform voor instap- en middensegment.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden