L’Ombre introduceert Sabiora

Vrijdag 21 november 2025

L’Ombre breidt zijn aanbod uit met Sabiora, een collectie lichtobjecten waarin gegoten glas, messing en architecturale vormgeving samenkomen. De lijn valt binnen de voortdurende focus van het bedrijf op ambachtelijk vervaardigde verlichtingsarmaturen.
L’Ombre introduceert Sabiora
L’Ombre introduceert Sabiora L’Ombre introduceert Sabiora

Voor Sabiora werkt l’Ombre samen met een Belgische glaskunstenaar. De basis van elke armatuur bestaat uit een gegoten glazen schijf, gecombineerd met massief messing en strakke belijning. De variaties die ontstaan tijdens het gietproces geven elk object een eigen karakter. Volgens oprichter Kevin Verhaverbeke is de collectie bedoeld als 'een architecturale lijn waarin glaskunst en techniek samenkomen tot een tijdloos statement dat zich moeiteloos laat integreren in uiteenlopende interieurs.'

 

Het glas breekt het licht op een diffuse manier: langs de rand verschijnt een zachte gloed, terwijl vanuit de kern een gerichte lichtbundel vertrekt. Door de natuurlijke textuur van gegoten glas krijgt elke uitvoering een subtiel andere lichtwerking. Daarmee sluit Sabiora aan bij de bredere signatuur van l’Ombre, waarin tactiliteit en grafische helderheid elkaar afwisselen. Sabiora is verkrijgbaar in tien kleuren, variërend van diepe tonen zoals Plum en Cognac tot lichte varianten als Lemon en Meadow.

 

L’Ombre werkt uitsluitend met duurzame materialen en een korte Belgische productieketen. De armaturen worden in het eigen atelier vervaardigd uit messing, brons, keramiek en glas. De volledige Sabiora-collectie is te zien in de showroom in Pittem en bij geselecteerde dealers in binnen- en buitenland.



Links

www.lombre.be/

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woning, decoratie, accessoires, thuis, verlichting, lamp, licht, hanglamp, glas, #sabiora, #Lombre

Gerelateerd nieuws
Drukke eerste dag Design District
Eerste indrukken van Design District 2026: inspiratie, tactiliteit en de toekomst van interieurdesign.
lees verder
Muurschimmel aanpakken
[Sponsored artikel] - Schimmel op de muur: waarom duikt deze ineens op en waarom is het vaak geen 'schoonmaakprobleem'? En hoe kan je het herkennen, veilig aanpakken en slim voorkomen?
lees verder
Traditionele soldensysteem wankelt
Een recente uitspraak van de Belgische Raad van State kan grote gevolgen hebben voor de Belgische retailsector.
lees verder
Fonq en Naduvi verkocht
De curatoren van woonwebwinkel Fonq hebben de handelsnamen Fonq en Naduvi verkocht. Dat melden verschillende media op basis van informatie uit het faillissementsdossier.
lees verder
Ikea schrapt banen
Inter Ikea, de rechtenhouder en franchisegever van de bekende Zweedse woonwinkelketen, gaat in de kosten snijden om prijzen te verlagen, nu het consumentenvertrouwen verder afneemt.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden