Koopkracht 2013 in Nederland

Dinsdag 09 september 2014

Het CBS heeft vandaag bekend gemaakt dat de koopkracht van de Nederlandse bevolking in 2013 met 1,1 procent is afgenomen. De koopkracht daalde daarmee voor het vierde jaar op rij, geheel in lijn met de economische crisis en de oplopende werkloosheid in deze jaren.
Koopkracht 2013 in Nederland

              Koopkrachtontwikkeling (* Voorlopig cijfer)

 

 

Het aanhoudende koopkrachtverlies staat in schril contrast met de groei van de koopkracht in de periode 1985-2009 (gemiddeld 1,8 procent per jaar), toen alleen in 2005 sprake was van een lichte daling.

 

Werknemers

De meeste bevolkingsgroepen zagen door de aanhoudende economische malaise hun koopkracht dalen in 2013. Alleen werknemers gingen er met 0,4 procent licht op vooruit. Zelfstandigen leverden met 3,3 procent het meest in. Wel is bij hen de spreiding groot. Terwijl bij een kwart van de zelfstandigen de koopkracht in 2013 met ten minste 16 procent daalde, steeg deze bij een even grote groep met 10 procent of meer.

 

Gepensioneerden

Ook uitkeringsontvangers leverden flink aan koopkracht in. Bij gepensioneerden daalde de koopkracht voor de vierde keer achtereen, ditmaal sterk met 3,0 procent. Dit komt onder meer doordat veel aanvullende pensioenen niet geïndexeerd, maar zelfs gekort werden. Verder is de AOW-gerechtigde leeftijd omhoog gegaan, waardoor sommige mensen te maken kregen met een AOW-gat. 

 



Links

www.cbs.nl

Tags

economie, koopkracht, uitgaven, inkomsten

Gerelateerd nieuws
 
Groei omzet woninginrichting
lees verder
NIeuwe voorzitter ledenraad Inretail
Romke de Jong is benoemd tot nieuwe voorzitter Koninklijke Inretail als opvolger van Krein Bons.
lees verder
Sterkste groei woninginrichting
De omzet van de Nederlandse detailhandel groeit met 3,5% in augustus, de omzet van non-food detailhandel groeide sterker.
lees verder
Woningen blijven duur
Het woningaanbod en hypotheekrentes in Nederland lopen op, maar prijsdalingen blijven voorlopig uit, zo meldt de ING bank.
lees verder
In actie voor personeelskorting
Tienduizenden werkgevers en medewerkers in Nederland komen in actie voor behoud van regeling voor personeelskorting.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden