Koningin Maxima bezoekt DDW

Dinsdag 25 oktober 2016

Koningin Máxima bezocht op dinsdag 25 oktober 2016 de vijftiende Dutch Design Week (DDW) in Eindhoven.
Koningin Maxima bezoekt DDW
Koningin Maxima bezoekt DDW

‘The making of’ is het thema van deze vijftiende Dutch Design Week (DDW) die afgelopen zaterdag van start ging en staat daarmee in het teken van het maakproces en de makers. Negen dagen lang (van 22-30 oktober) wordt het werk van zo'n 2.500 ontwerpers verspreid over 100 locaties tonen.

Máxima ging in gesprek met ontwerpers over de status van Dutch Design. Tevens bezocht ze het Klokgebouw, een van de hoofdlocaties van DDW. Daar bezocht zij de tentoonstelling The Making of Your World met werk van designers die de wereld willen verbeteren, de expo Mind the Step met werk van studenten van de drie Nederlandse technische universiteiten en sprak ze met ontwerpers op het Ketelhuisplein.

Een tiental ontwerpers waaronder Maarten Baas (ambassadeur DDW 2016), Jeroen van Erp, Thomas Widdershoven, Dave Hakkens, Christien Meindertsma en de organisatie van DDW spraken met Koningin Máxima over het gebied waarop design zich begeeft: tussen kunst, cultuur, markt en samenleving. Zoals Vrij Nederland het 15 oktober verwoordde: ‘Design houdt niet op bij een mooi vormgegeven product. Het is een mentaliteit geworden.’

De tentoonstelling The Making of Your World laat zien hoe producten in onze wereld worden bedacht, ontwikkeld en gemaakt. Eén van de curators van deze tentoonstelling, ontwerper Bas van Abel, ambassadeur DDW 2016, besloot zelf een duurzame telefoon te ontwikkelen. De kracht van zijn Fairphone is niet alleen het product zelf, maar vooral het verhaal dat hij ermee vertelt.
Ook stelt hij de vraag hoe bij productontwikkeling de balans moet zijn tussen economische en andere waarden. Tegelijk opent hij de discussie over de rol van de designer: gaat het alleen over de eindproducten of toch vooral over de onderliggende processen? Gaat het alleen over mooi of toch meer over wat we met zijn allen belangrijk vinden?

 



Links

www.ddw.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, woning, wonen, awards, DDA, #DDW16, DDW, Dutch Design, Academy, Dutch Design Week, meubel, lamp, verlichting, stoel, ontwerp, design, museum, Design Academy, Eindhoven, week, Maxima, koningin, Máxima, bezoek, majesteit, koninklijk

Gerelateerd nieuws
Festivalvibe op Design District
Met 6.090 bezoekers, ruim 180 deelnemers en zomerse temperaturen kijkt Design District 2026 terug op een drukbezochte editie. Naast nieuwe collecties en merken stond ook kennisdeling en jong talent centraal.
lees verder
Inspiratiedag Detelec en Amarcords
Tijdens een inspiratiedag op 15 juni presenteren Detelec en Amarcords nieuwe verlichtingsoplossingen en laten zij zien hoe verlichting, techniek en interieurontwerp elkaar kunnen versterken in woon- en projectinterieurs.
lees verder
 
Commissie voor Interieurstylisten
lees verder
Overname Wehkamp
Wehkamp is overgenomen door de Nederlandse modespecialist Omoda. Samen vormen ze één van de grootste Nederlandse fashion & lifestyle-retailers.
lees verder
Nieuwendijk naar Gealux
René Nieuwendijk is gestart als international sales manager bij Gealux. Daarmee heeft hij snel een nieuwe uitdaging gevonden nadat op 1 april zijn dienstverband bij meubelfabrikant Himolla Polstermöbel was beëindigd.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden