Kijken, kijken … anders kopen

Dinsdag 17 maart 2015

Onlangs is een nieuw boek verschenen van Cor Molenaar, buitengewoon hoogleraar online marketing aan de Erasmus Universiteit. 'Kijken, kijken... anders kopen' gaat over de toekomst van de winkelstraat.
Kijken, kijken … anders kopen

Volgens Cor Molenaar hebben winkeliers jarenlang hun kop in het zand gestoken. Tientallen ketens gingen failliet of staan er slecht voor; met name het middensegment heeft het moeilijk. 'De schuld werd vooral gezocht in de economische crisis en de toenemende concurrentie van online webwinkels. En natuurlijk spelen deze factoren een rol', aldus Molenaar. 'Maar dit is een veel te gemakkelijke conclusie. Want nu de economie zich herstelt, blijkt het met heel veel winkels slechter te gaan dan ooit. V&D en Blokker zijn hier sprekende voorbeelden van.' 

 

Klantgedrag

Consumenten passen zich tegenwoordig niet meer aan de bestaande structuren aan, aldus Molenaar. 'Zij willen zelf bepalen wanneer ze winkelen en waar. In de huidige samenleving hebben mensen geen vaste arbeidscontracten meer, wonen vaker alleen (en in steden) en de technologische toepassingen gaan verder dan we ooit hadden verwacht. Door de groei van het gebruik van smartphones en tablets zijn mensen overal online. Het klantgedrag is substantieel veranderd en als organisaties deze disruptieve verandering willen overleven, dan moeten ze aanpassingen doorvoeren in hun aanbod, marketing, flexibiliteit, logistieke processen, subscription models en financiële modellen. Bovendien zal er goed moeten worden gekeken naar de inrichting van winkelgebieden en mogelijke ombuiging van koopstromen daarbinnen.' 

 

Toekomstbeeld

In zijn nieuwe boek behandelt Molenaar de veranderende koopprocessen en schetst hij een toekomstbeeld van de klant en de markt. Aan de hand van talloze marktonderzoeken en diverse praktijkvoorbeelden behandelt hij de trends, de theorie, de rol van internet, disruptie en toekomstige hybride businessmodellen. Hij beschrijft de impact van nieuwe technologie, gebruikt de customer journey als basis voor koopproces en klantbenadering, en schetst hoe winkels en winkelgebieden zich moeten aanpassen aan de toekomst. Molenaar: 'Dus zeker, de winkelstraat blijft bestaan, maar doordat mensen winkelen met een andere reden dan voorheen, zal de samenstelling van een winkelgebied een grotere rol spelen. Naast flexibele openingstijden en meer samenwerking tussen de winkeliers onderling. Ga je hier als winkelier niet in mee, dan red je het niet.'

 

Het boek 'Kijken, kijken ... anders kopen' is te bestellen bij Academic Service en bij de boekhandel (bijvoorbeeld www.ceboha.nl).

ISBN 9789462201026



Links

www.academicservice.nl
www.ceboha.nl

Tags

winkel, winkelier, detailhandel, detaillist, klantgedrag, klant, consument, marketing, businessmodel, koopproces, koopgedrag

Gerelateerd nieuws
Idd Cologne naar hartje stad
Van 26 tot en met 29 oktober 2025 vindt in Keulen de eerste editie plaats van interieurvakbeurs Idd cologne. Tegelijkertijd loopt het stadsprogramma idd cologne downtown, met deelname van ruim 25 winkels, showrooms en ontwerpstudio’s verspreid over de stad.
lees verder
6 Stylingtips zakelijk interieur
[Sponsored artikel] - Het interieur van je eigen zaak is meer dan een praktische ruimte: het vertelt je verhaal, spreekt je klanten aan en weerspiegelt je merkidentiteit.
lees verder
Coretec op Incoda
Coretec is dit jaar met een eigen stand deelnemer aan de Interieur Collectie Dagen (Incoda) in Gorinchem.
lees verder
Vooruitblik op Spoga+gafa 2025
Van 22-24 juni 2025 is Keulen opnieuw het internationale middelpunt voor de tuin- en barbecuesector. Tijdens Spoga+gafa 2025 kunnen bezoekers rekenen op een inhoudelijk programma, actuele trends en volop inspiratie.
lees verder
 
Daling consumptie goederen
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden