Kansen voor duurzame bouw

Donderdag 31 juli 2025

'Biobased bouwen komt alleen verder met sturing van de overheid', zo staat in een onlangs aangeboden rapport aan minister Keijzer.
Kansen voor duurzame bouw

Biobased bouwen met natuurlijke materialen als hennep, vlas en stro biedt kansen voor een duurzamere bouwsector. Deze materialen verlagen de CO2-uitstoot en zorgen voor een gezonder binnenklimaat. Toch blijft grootschalige toepassing achter. Het eindrapport Stoer, dat onderzoekers onlangs aan de Nederlandse Minister Keijzer overhandigden, slaat alarm: de beschikbaarheid van traditionele bouwgrondstoffen staat onder druk. Biobased en circulaire alternatieven moeten daarom snel een groter aandeel in de bouwmix krijgen.

 

De huidige biobased keten is nog pril. De productie is beperkt en er zijn nauwelijks langetermijnafspraken over prijs en afzet. Agrariërs willen wel telen, maar vragen marktzekerheid. Bouwbedrijven investeren, maar stuiten op hogere kosten door inefficiënte processen. Een oplossing ligt in het stimuleren van biobased ketens en vergunningverlening voor zand en grind. Dat kan bijvoorbeeld door het koppelen van landbouw- en bouwbeleid, het belonen van ecologische prestaties en het creëren van stabiele afzetmarkten. Hiervoor is actieve regie vanuit de overheid nodig.

 

De richting is duidelijk: circulair bouwen is geen vraag meer, maar een noodzaak. Als we de doelen van de Nationale Aanpak Biobased Bouwen (NABB) willen halen, is het aan de overheid om nu door te pakken met concrete maatregelen. Alleen dan kunnen we sneller, meer en betaalbaarder bouwen én onze klimaatdoelen halen. Lees in dit rapport van de ING meer hierover.



Links

www.ing.nl

Tags

nieuws, interieur, bouwen, vlas, hennep, hout, duurzaam, circulair, kansen, mogelijkheden, rapportage, ministerie, woningbouw, groei, nieuwbouw, bouwbedrijven, onderzoek, presentatie, #STOER, #ing, #monakeijzer, #nabb

Gerelateerd nieuws
 
Vooral omzet online detailhandel groeit
lees verder
Schuldenlast Huus verder opgelopen
De schulden van Huus zijn opgelopen tot ruim € 10 miljoen. Dat blijkt uit het eerste faillissementsverslag. Door de doorstart ontvangt een deel van de gedupeerde klanten alsnog de bestelde meubels.
lees verder
Houtsnippers in je tuin
[Sponsored artikel] - Een tuin blijft makkelijker netjes wanneer de bodem goed en gelijkmatig is afgedekt. Losse grond droogt minder snel uit en krijgt minder ruimte voor onkruid.
lees verder
Eerste exposanten MBB bekend
Meubelbeurs Brussel (MBB) geeft meer inhoud aan het campagneconcept 'Enter the Decosystem'. De organisatie plaatst natuur, duurzaamheid en beleving centraal en maakt tegelijk de eerste exposanten voor de komende editie bekend.
lees verder
 
Minder winkels, meer online verkoop
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden