Jonge ontwerpers op Masterly

Donderdag 26 maart 2026

Het Hout- en Meubileringscollege (HMC) presenteert ook dit jaar weer het werk van een aantal jonge ontwerpers op Masterly in Milaan tijdens de Milaan Design Week.
Jonge ontwerpers op Masterly
Jonge ontwerpers op Masterly

Ook dit jaar neemt het HMC weer deel aan Masterly – the Dutch in Milano tijdens de Milaan Design Week. Dit jaar is het ook nog eens het 10-jarig jubileum, extra feestelijk dus!

De komende weken zullen er artikelen verschijnen over studenten die dit jaar hun werk presenteren tijdens Masterly. Deze week Jelle Poppelaars (foto 2) met de Esse Chair (foto 1).


De Esse Chair wordt tijdens Milan Design Week gepresenteerd als een eigentijds ontwerp waarin massief notenhout, digitale precisie en Nederlands vakmanschap samenkomen. Het ontwerp is ontstaan vanuit een eenvoudige ambitie: het maken van een zo mooi mogelijke stoel, met zorgvuldige aandacht voor vorm, materiaal en gebruik.

Digitaal tekenen en CNC-frezen zijn bewust omarmd als onderdeel van het ontwerp- en maakproces, in combinatie met ambachtelijke afwerking. Een natuurlijke olieafwerking behoudt het karakter en de textuur van het hout.

Het geïntegreerde tafeltje voegt een multifunctioneel aspect toe, zonder de rust en openheid van het ontwerp te verstoren. Heldere lijnen en een open structuur geven de stoel een lichte aanwezigheid in de ruimte.

De Esse Chair is opgevat als een tijdloos, functioneel object dat meerdere rollen kan aannemen. Daarmee nodigt het ontwerp uit tot gebruik én tot reflectie op wat een stoel kan zijn.



Links

www.hmcollege.nl
www.masterly.nu

Tags

nieuws, interieur, ontwerp, notenhout, design, ontwerper, student, meubelmaker, opleiding, stoel, tafel, multifunctioneel, aspect, object, rollen, tijdloos, gebruik, meubelen, vakmanschap, artikelen, presentatie, designweek, nederlands, digitaal, precisie, CNCfresen, #hmcollege, #hmc, #masterly, #salonedelmobile, #milandesignweek

Gerelateerd nieuws
 
Nieuwe ontwerpen binnen JS Thonet
lees verder
Ekornes benoemt nieuwe ceo
De Noorse meubelfabrikant Ekornes heeft een wisseling in de groepsleiding aangekondigd. Tine Hammernes Leopold treedt terug als ceo en Fredrik Ødegård Nilsen volgt haar op.
lees verder
 
Occony verlaat Zaandam
lees verder
Rolled Lounger in Master Oak
Unilin Panels heeft samen met Phil Procter een nieuwe uitvoering ontwikkeld van de Rolled Lounger. Daarbij vertaalde de ontwerper zijn oorspronkelijke uitvoering in roestvrij staal naar een versie in Unilin Master Oak.
lees verder
Opvouwbare stoel voor projecten
Plank presenteerde de Theo folding chair in Milaan, ontworpen door Matteo Thun en Benedetto Fasciana. De opvouwbare stoel is speciaal ontwikkeld voor de project- en contractmarkt.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden