Interieurretail weer matig

Woensdag 31 augustus 2022

De Nederlandse detailhandel heeft in juli 5,5% meer omgezet, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 1,5% lager, opnieuw laat de inflatie zich hier stevig zien dus. Non food groeide nog, maar interieur was negatief!
Interieurretail weer matig
Interieurretail weer matig Interieurretail weer matig

De groei van de omzet van de non-foodsector was 2,9%, food steeg stevig met 9,0% ten opzichte van juli 2021. De groei van kledingwinkels bleef met +11,6% hoog, net als de winkels in schoenen en lederwaren (+8,3%), maar zwakten ten opzichte van vorige maand wel flink af. Koploper waren de Drogisterijen (+13%).

Opnieuw daalden Winkels in meubels en woninginrichting (-7,1%), dit keer zelfs als hekkensluiter van de non-food. Ook winkels in doe-het-zelfartikelen, keukens en vloeren (-2,6%) toonden een negatieve tendens, met Consumentenelektronica en witgoed (-3,7%) ertussen, Winkels in recreatieartikelen (+2,2%) vertonen een bescheiden groei.

Online was de groei weer positief na vijf maanden van neergang, namelijk +5,0%: webwinkels -0,7% en multi-channelers +12,9%.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Lichtwoche biedt houvast
De markt voor decoratieve en huiselijke verlichting beweegt richting voorzichtigheid en selectiviteit. In dat klimaat positioneert de Lichtwoche Sauerland 2026 zich nadrukkelijk als werkplatform voor handel en fabrikanten. De vakbezoekersregistratie voor de editie in maart is inmiddels geopend.
lees verder
Nieuwe R+T beurs
R+T Alliance, met als basis de beurs in Stuttgart, breidt wereldwijd uit met nieuwe vakbeurs in Zuidoost-Azië.
lees verder
Dynamiek in Eindhoven
Afgelopen week is het event Design Destination 2026 gehouden. Deze beurs in Eindhoven beoogt ontmoeting en vernieuwing te stimuleren en te presenteren.
lees verder
Groeikansen voor woonbranche
ING verwacht een positieve omzetontwikkeling in de Nederlandse woonbranche voor 2026, onder andere door de groei van de huizenverkoop dit jaar.
lees verder
 
Heimtextil zoekend
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden