Interieurretail weer matig

Woensdag 31 augustus 2022

De Nederlandse detailhandel heeft in juli 5,5% meer omgezet, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 1,5% lager, opnieuw laat de inflatie zich hier stevig zien dus. Non food groeide nog, maar interieur was negatief!
Interieurretail weer matig
Interieurretail weer matig Interieurretail weer matig

De groei van de omzet van de non-foodsector was 2,9%, food steeg stevig met 9,0% ten opzichte van juli 2021. De groei van kledingwinkels bleef met +11,6% hoog, net als de winkels in schoenen en lederwaren (+8,3%), maar zwakten ten opzichte van vorige maand wel flink af. Koploper waren de Drogisterijen (+13%).

Opnieuw daalden Winkels in meubels en woninginrichting (-7,1%), dit keer zelfs als hekkensluiter van de non-food. Ook winkels in doe-het-zelfartikelen, keukens en vloeren (-2,6%) toonden een negatieve tendens, met Consumentenelektronica en witgoed (-3,7%) ertussen, Winkels in recreatieartikelen (+2,2%) vertonen een bescheiden groei.

Online was de groei weer positief na vijf maanden van neergang, namelijk +5,0%: webwinkels -0,7% en multi-channelers +12,9%.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
 
Hanglampen van lava-afval
lees verder
Show Not Show op Art Week
Tijdens Rotterdam Art Week 2026 presenteert het collectief SHOW NOT SHOW de tentoonstelling Insert [Concept] Here. De presentatie laat zien hoe concepten functioneren als onzichtbare drager van ontwerp.
lees verder
Investeer in gezonde binnenstad
Aandacht van bestuurders voor het centrum is een groot cadeau stelt Inretail, met een oproep voor een integrale centrumaanpak.
lees verder
 
Cor wijzigt verkoopmanagement
lees verder
Prijzen koopwoningen stabiel
De prijzen van koopwoningen in Nederland zijn in februari nauwelijks gestegen t.o.v. de maand ervoor. Als je prijzen vergelijkt met een jaar geleden, dan zijn deze wel gestegen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden