Interieurretail mei in mineur

Donderdag 30 juni 2022

De Nederlandse detailhandel heeft in mei 0,7% meer omgezet, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 5,4% lager, opnieuw een stevige inflatie dus. Non food groeide nog, maar interieur was negatief!
Interieurretail mei in mineur
Interieurretail mei in mineur Interieurretail mei in mineur

De groei van de omzet van de non-foodsector was met 2,7% veel lager dan vorige maand (ruim 21%), food steeg opnieuw licht met 1,3% ten opzichte van mei 2021. De groei van kledingwinkels bleef met +15,7% hoog, net als de winkels in schoenen en lederwaren (+14,2%), maar zwakten ten opzichte van vorige maand wel flink af.

Voor het eerst in lange tijd daalde de omzet van winkels in meubels en woninginrichting (-7,7%). Ook winkels in doe-het-zelfartikelen, keukens en vloeren (-6,5%) toonden een negatieve tendens, nog wel voor hekkensluiter consumentenelektronica en witgoed (-9,6%). De overige resultaten: winkels in recreatieartikelen (+3%) en drogisterijen (+9,9%)

De effecten van de lockdown die vorig jaar tot 28 april duurde en waar vooral de non-foodsector last van had, hadden op deze maand mei 2021 geen directe invloed meer.

Online was de groei opnieuw negatief, namelijk -8,4%: webwinkels -12,3% en multi-channelers -3,5%. In mei 2021 groeide de online omzet nog met ruim 15%.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Outdoor living in trek op Spoga+gafa
Spoga+gafa 2026 (22–24 juni in Keulen) meldt sterke vraag naar het segment Living, met name binnen de sectoren Outdoor Decoration en Furniture. Hiervoor hebben zich veel exposanten aangemeld.
lees verder
Co-creatie op FFD
Living Lab Carpet is een nieuw initiatief dat moet dienen als katalysator voor innovatie tijdens Flanders Flooring Days (FFD) in en rond Kortijk Xpo.
lees verder
 
Leer is het nieuwe goud
lees verder
Geen nieuwe sluitingen Leen Bakker
Woonketen Leen Bakker is niet van plan op korte termijn extra winkels te sluiten. Dat laat een woordvoerder van moederbedrijf Homefashion Group weten aan Retailtrends.
lees verder
Angela van Dongen naar Inretail
Angela van Dongen stapt na ruim twee jaar bij Upstairs over naar Inretail, waarbij ze een MT-functie gaat vervullen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden