Interieur en gastronomie

Vrijdag 17 april 2026

Tijdens Glue Utrecht transformeert interieurarchitect Remy Meijers een historisch pand in het centrum van Utrecht tot een totaalbeleving waarin interieur en gastronomie samenkomen.
Interieur en gastronomie

In Fundatie van Renswoude staat niet het diner, maar de ruimtelijke ervaring centraal. Overdag maakt de Regentenzaal deel uit van de Glue-route en presenteert Remy Meijers er zijn ontwerpvisie. ’s Avonds verandert dezelfde ruimte in een intiem restaurant, waarbij inrichting, materialisatie en sfeer leidend zijn voor de beleving aan tafel.

 

De opzet sluit aan bij Meijers’ signatuur: ingetogen, zorgvuldig opgebouwd en gericht op balans. Elementen als maatwerkmeubilair, verlichting en kleurgebruik zijn specifiek voor deze setting geselecteerd of ontworpen. Zo presenteert Qliv tafels uit de Fasset-serie en een nieuw stoelontwerp van Meijers, terwijl Tokio Furniture & Lighting lichtobjecten toont die de ruimtelijke gelaagdheid versterken. Ook andere bijdragen, zoals een slaapkameropstelling van Nilson en een nieuwe verfcollectie van Dofine, maken deel uit van het totaalconcept.

 

De historische stijlkamers fungeren daarbij niet alleen als achtergrond, maar als actief onderdeel van het ontwerp. Door bestaande architectuur en hedendaagse ingrepen te combineren, ontstaat een spanningsveld tussen oud en nieuw dat de basis vormt voor de ervaring.

 

De dinerserie loopt van 8 tot en met 10 mei 2026 en wordt culinair ingevuld door onder anderen Leon Mazairac, Niels van Zijl en Ollie Schuiling. Per avond is er plaats voor 32 gasten. De Fundatie is overdag vrij toegankelijk als onderdeel van de Glue-route.



Links

www.glue-utrecht.nl

Tags

Nieuws, inrichting, interieur, wonen, design, event, evenement, designroute, inspiratie, design, ontwerp, talent, #glueutrecht, #remymeijers

Gerelateerd nieuws
Overnamebod voor Kortrijk Xpo
Kortrijk Xpo/Xpo Group, het bedrijf achter de beurslocatie in Kortijk en organisators van diverse beurzen, komt na openbaar bod van Easyfairs zo goed als zeker in nieuwe handen terecht
lees verder
Nieuwe collecties Andreatti
In Milaan presenteerde Chiara Andreatti nieuwe ontwerpen voor onder meer Cassina, Ethimo, l'Opificio, Paola C. en Potocco. De presentaties varieerden van meubel- en outdoorontwerpen tot textiel- en glascollecties.
lees verder
Rolled Lounger in Master Oak
Unilin Panels heeft samen met Phil Procter een nieuwe uitvoering ontwikkeld van de Rolled Lounger. Daarbij vertaalde de ontwerper zijn oorspronkelijke uitvoering in roestvrij staal naar een versie in Unilin Master Oak.
lees verder
 
In op beurs Rotterdam
lees verder
Nieuwe baan Ruben Desmet
Voormalig Unilin topman Ruben Desmet gaat nu aan de slag als ceo bij de Corialis Group, moederbedrijf van Aliplast. Corialis uit Lokeren levert aluminium profielen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden