Insolventieprocedure voor Gwinner

Donderdag 14 september 2023

Zonder reorganisatie gaat het Duitse meubelbedrijf Gwinner het niet redden. Daarom heeft de firma een insolventieprocedure in zelfbeheer aangevraagd.
Insolventieprocedure voor Gwinner

Tijdens de huisshow, die op 25 plaats zou vinden, wilde Gwinner naar eigen zeggen twee nieuwe collecties presenteren. Dit gaat nu niet door. De gewone bedrijfsactiviteiten worden wel voortgezet, wat goed nieuws is voor de 140 medewerkers.

 

Vanwege de economische situatie was Gwinner sinds begin 2022 al bezig met herstructurerings- en moderniseringsmaatregelen. Dit bleek echter niet voldoende, door de omzetdaling in de hele meubelindustrie en de negatieve effecten van beslissingen uit voorgaande jaren.

 

Toch heeft het bedrijf goede hoop dat het in staat is om Gwinner financieel duurzaam te herstructureren in eigen beheer. Advocaat Marc-Philippe Hornung is aangesteld als voorlopig bewindvoerder. Vincenz von Braun, Anchor Attorneys, en Markus Fauser, van adviesbureau Anchor Management zijn aangesteld als herstructureringsdirecteuren van Gwinner. Het management zegt dat werknemers en zakenpartners onmiddellijk geïnformeerd zullen worden over alle beslissingen en hoopt dat de huisshow binnenkort toch plaats kan vinden.



Links

www.gwinner.de

Tags

Nieuws, wonen, interieur, inrichting, meubel, directie, directeur, personalia, failliet, faillissement, bankroet, overname, curator, faling, boeken neerleggen, insolventie, #gwinnerwohndesign

Gerelateerd nieuws
 
Idd Cologne telt ruim 140 merken
lees verder
Nieuwe ontwerpen bij Van Rossum
Van Rossum voegt twee nieuwe ontwerpen toe aan zijn collectie. De Abi-barkruk van Christophe Delcourt en de modulaire Elementis-bank van Thomas Haarmann combineren sculpturale vormen met zachte bekleding.
lees verder
 
Onwetendheid over rechten bij aankoop
lees verder
Nieuwe indeling MBB 2026
Meubelbeurs Brussel (MBB) krijgt dit jaar een vernieuwde indeling. Verschillende vertrouwde beurssegmenten veranderen van naam en krijgen een duidelijkere positionering.
lees verder
Duitse meubelindustrie onder druk
Voor Gruber Polstermöbel is het doek gevallen, terwijl Thielemeyer via een herstructurering probeert verder te gaan. Beide Duitse meubelfabrikanten kampen met de moeilijke marktomstandigheden.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden