Insolventie Staud en Leuwico

Woensdag 04 december 2024

De Zuid-Duitse meubelfabrikanten Staud en Leuwico hebben bij de rechtbank van Stuttgart insolventie aangevraagd. Ondanks de financiële problemen blijven beide bedrijven door produceren en leveren aan hun dealers.
Insolventie Staud en Leuwico

De faillissementsaanvraag volgt op een combinatie van economische tegenslagen, waaronder stijgende materiaalprijzen en een afnemende vraag in de meubelindustrie. Volgens Staud-directeur Gernot Mang, Leuwico-directeur Nicolas Kammerer en curator dr. Dietmar Haffa van advocatenkantoor Schultze & Braun, ligt de focus nu op het aantrekken van investeerders om een duurzame toekomst voor beide bedrijven te waarborgen. ‘Met de juiste partner zien wij goede kansen voor de toekomst van onze meubels in zowel Duitsland als wereldwijd,’ aldus Mang en Kammerer. Ze wijzen erop dat veel dealers trouw blijven, ondanks de terughoudendheid in de markt.

 

Beide bedrijven maken deel uit van Vivonio Holding GmbH, dat eveneens in financiële problemen verkeert en een insolventieprocedure heeft aangevraagd. De productie van Staud, bekend om zijn schuifdeurkasten en slaapkamermeubels, en Leuwico, specialist in kantoormeubilair, gaat echter door.

 

De economische situatie in Duitsland, gekenmerkt door stijgende kosten en dalende consumptie, heeft de druk op de meubelsector vergroot. Staud en Leuwico hopen met herstructureringsmaatregelen en nieuwe investeerders hun marktaandeel veilig te stellen. Werknemers, leveranciers en klanten hebben hun steun voor de geplande renovaties uitgesproken. De salarissen van ongeveer 260 werknemers zijn tot eind januari veiliggesteld.



Links

www.staudmoebel.de/en/
www.leuwico.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, woning, wonen, project, meubel, meubels, meubilair, personalia, surseance, failliet, bankroet, insolventie, neerleggen boeken, doorstart, overname, curator, faillissement, solvabiliteit, verlies, betalingen, toekomst, insolvenz, sluiting, faling, bankruptcy, overgenomen, buy-out, bewindvoerder, investeringsmaatschappij, investeringen, financiering, buyout, managementbuyout, #failliet, #staudmoebel, #leuwico, #vivonio

Gerelateerd nieuws
Duitse meubelindustrie onder druk
Voor Gruber Polstermöbel is het doek gevallen, terwijl Thielemeyer via een herstructurering probeert verder te gaan. Beide Duitse meubelfabrikanten kampen met de moeilijke marktomstandigheden.
lees verder
Hospitality modellen Keijser&Co
Keijser&Co heeft zijn meubelcollectie uitgebreid met meer dan 70 nieuwe hospitality modellen en een compleet slaapkamerconcept geïntroduceerd. Beide collecties werden tijdens Hospitality Expo in Grave gepresenteerd.
lees verder
Maiburg wint In Award 2026
Maiburg is tijdens Festival Interieur op 2 oktober uitgeroepen tot Meest Inspirerende Merkpartner 2026. De bezoekers van het evenement in Waalwijk kozen de winnaar.
lees verder
 
Hospitality Expo start in Grave
lees verder
Dinerfauteuil Colby van Baan
Baan en ontwerper Sander van Beuningen introduceren Colby, een royale dinerfauteuil die het comfort van een fauteuil naar de eettafel brengt.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden