INretail pleit voor fiscale steun

Woensdag 20 augustus 2014

Winkeliers in de woonbranche willen dat overheidsmaatregelen die de binnenlandse economie stimuleren, volgend jaar van kracht blijven om de broze tekenen van herstel niet direct weer de kop in te drukken.
INretail pleit voor fiscale steun

Die oproep deed brancheorganisatie INretail afgelopen vrijdag, met het oog op Prinsjesdag, de derde dinsdag in september, middels een ANP nieuwsbericht.

Recent werd bijvoorbeeld bekend dat ouders al zeker 50.000 keer bedragen tot een ton fiscaal vrij hebben geschonken aan hun kinderen met als doel de hypotheek te helpen aflossen of verbeteringen aan de woning door te voeren. Minister Jeroen Dijsselbloem van Financiën zei vrijdag echter dat de maatregel zeker niet verlengd wordt. 

 

Voorzichtig herstel

Keuken- en vloerenverkopers lijken van deze regeling te profiteren, stelt INretail. De omzet steeg in de eerste helft van het jaar met respectievelijk 7,2 en 11,8 procent, terwijl de woonbranche als geheel 0,6 procent meer omzet noteerde dan een jaar eerder.

De ondernemers spreken van 'voorzichtig herstel, na een lange periode van omzetterugval'. Slaapspeciaalzaken (min 4,3 procent), woningtextielwinkels (min 4,2 procent) en meubelzaken (min 1,7 procent) hadden de eerste zes maanden van dit jaar nog altijd te maken met krimp.

 

Schenkingsmaatregelen

Eerder deze week pleitte de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) ook al voor verlenging van de schenkingsmaatregelen. Voor INretail is het tijdelijk verlaagde btw-tarief bij investeringen in onderhoud en verbetering van de woning eveneens van belang. 

De verlaagde btw-regeling loopt eind dit jaar af, evenals de schenkingsmogelijkheid van een ton. Komende weken wordt in Den Haag onderhandeld over de overheidsbegroting 2015 die op Prinsjesdag bekend wordt gemaakt.

 

 

 

 



Links

www.inretail.nl
www.cbs.nl
www.nu.nl

Tags

retail, detailhandel, omzet, woonbranche, interieurbranche, schenking, btw

Gerelateerd nieuws
Nieuw perspectief op de Ambiente
Ambiente 2027 scherpt focus op interieur en contractmarkt met veel activiteiten op de beursvloer.
lees verder
Polspotten kiest nieuwe koers
Polspotten bestaat 40 jaar en grijpt het jubileum aan voor een nieuwe fase. Het Amsterdamse designmerk krijgt een nieuwe ceo, zet sterker in op e-commerce en sluit eind oktober zijn brand store aan de Westerstraat.
lees verder
 
Nieuwe ambassadeurs Incoda
lees verder
Prijsverlagingen Ikea
Ikea investeert €1,2 miljard in prijsverlagingen in Europa om terughoudende consumenten aan te trekken.
lees verder
 
Tentoonstelling Hella Jongerius
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden