INretail pleit voor fiscale steun

Woensdag 20 augustus 2014

Winkeliers in de woonbranche willen dat overheidsmaatregelen die de binnenlandse economie stimuleren, volgend jaar van kracht blijven om de broze tekenen van herstel niet direct weer de kop in te drukken.
INretail pleit voor fiscale steun

Die oproep deed brancheorganisatie INretail afgelopen vrijdag, met het oog op Prinsjesdag, de derde dinsdag in september, middels een ANP nieuwsbericht.

Recent werd bijvoorbeeld bekend dat ouders al zeker 50.000 keer bedragen tot een ton fiscaal vrij hebben geschonken aan hun kinderen met als doel de hypotheek te helpen aflossen of verbeteringen aan de woning door te voeren. Minister Jeroen Dijsselbloem van Financiën zei vrijdag echter dat de maatregel zeker niet verlengd wordt. 

 

Voorzichtig herstel

Keuken- en vloerenverkopers lijken van deze regeling te profiteren, stelt INretail. De omzet steeg in de eerste helft van het jaar met respectievelijk 7,2 en 11,8 procent, terwijl de woonbranche als geheel 0,6 procent meer omzet noteerde dan een jaar eerder.

De ondernemers spreken van 'voorzichtig herstel, na een lange periode van omzetterugval'. Slaapspeciaalzaken (min 4,3 procent), woningtextielwinkels (min 4,2 procent) en meubelzaken (min 1,7 procent) hadden de eerste zes maanden van dit jaar nog altijd te maken met krimp.

 

Schenkingsmaatregelen

Eerder deze week pleitte de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) ook al voor verlenging van de schenkingsmaatregelen. Voor INretail is het tijdelijk verlaagde btw-tarief bij investeringen in onderhoud en verbetering van de woning eveneens van belang. 

De verlaagde btw-regeling loopt eind dit jaar af, evenals de schenkingsmogelijkheid van een ton. Komende weken wordt in Den Haag onderhandeld over de overheidsbegroting 2015 die op Prinsjesdag bekend wordt gemaakt.

 

 

 

 



Links

www.inretail.nl
www.cbs.nl
www.nu.nl

Tags

retail, detailhandel, omzet, woonbranche, interieurbranche, schenking, btw

Gerelateerd nieuws
 
De beleving van licht
lees verder
Consumptie huishoudens stijgt door
Nederlandse Huishoudens hebben in september 0,8% meer geconsumeerd dan in dezelfde maand vorig jaar. Dit betekent dat de consumptie voor de 15e maand op rij.



lees verder
Ondernemers verwachten meer te investeren
Nederlandse ondernemers verwachten meer investeringen te doen in 2026. De winstgevendheid is in het laatste kwartaal gedaald.
lees verder
Spoga+Gafa: Growing Forward
De tuin- en outdoorvakbeurs Spoga+Gafa presenteert in 2026 een vernieuwd concept. Met het thema ‘Growing forward’ wordt ingespeeld op veranderend consumentengedrag, actuele marktontwikkelingen en behoefte aan meer beleving en oriëntatie.
lees verder
Stand van zaken Belgische meubelindustrie
Rondom de Internationale Meubelbeurs in Brussel, van 2 tot en met 5 november, publiceert Fedustria altijd een conjunctuurbericht over de Belgische meubelindustrie.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden