Inretail: door met Impulsaanpak

Donderdag 22 augustus 2024

Met een werkbezoek van BBB Tweede Kamerlid Marieke Wijen-Nass aan Tilburg hebben Inretail en MKB Nederland gisteren hun pleidooi voor behoud van de regeling Impulsaanpak Winkelgebieden kracht bijgezet. Inretail wil dat het huidige kabinet nog eens €400 miljoen investeert in deze succesvolle regeling.
Inretail: door met Impulsaanpak

Op de foto v.l.n.r.: Marcel Evers (Inretail + platform De Nieuwe Winkelstraat), Stefan Postma (beleidsmedewerker Tweede Kamer BBB), Marieke Wijen-Nass (Tweede Kamerlid BBB), Samantha van Rooij (binnenstad manager Tilburg) en Petra Tiel (beleidsadviseur retail MKB-Nederland)


Verschillende vertegenwoordigers van de binnenstad van Tilburg en de centrum manager organiseerden samen met Inretail en MKB-Nederland korte presentaties, een wandeling door het centrum en ontmoetingen met ondernemers. Dankzij een bijdrage uit de regeling Impulsaanpak Winkelgebieden kon Tilburg plannen realiseren die het centrum toekomstbestendiger maken. Marcel Evers van Inretail: 'Dankzij de Impulsaanpak Winkelgebieden gaan transformatie projecten van start die anders vanwege het niet rondkomen van de financiering op de plank blijven liggen. Nu kan werk worden gemaakt van leefbaardere binnensteden.'

 

Minder winkelmeters, meer woningen

Sinds de start van de Impulsaanpak Winkelgebieden in 2022 konden in 29 dorpen en steden dankzij de regeling verbeterprojecten starten. Na drie toekenningsronden wordt met alle plannen 87.000 m2 winkelruimte gesaneerd, wordt € 50 miljoen geïnvesteerd in de openbare ruimte en worden meer dan 4.000 woningen gerealiseerd, waaronder 1.600 sociale huurwoningen en 1.700 betaalbare woningen. In november wordt duidelijk over welke projecten en plaatsen de laatste in totaal € 22 miljoen wordt toegekend.

 

400 miljoen extra

Inretail lobbyt voor het behoud van de Impulsaanpak Winkelgebieden. Zij heeft het kabinet gevraagd € 400 miljoen vrij te maken, omdat de bodem in zicht is. Het vorige kabinet heeft € 100 miljoen geïnvesteerd. Dat leidde dankzij co-financieringsbijdragen van marktpartijen tot een totale investering van een half miljard euro in projecten die centrumgebieden toekomstproof maken. Er zijn veel meer aanvragen dan budget en daarom verdient deze succesvolle regeling een doorstart.



Links

www.inretail.nl
www.mkb.nl

Tags

nieuws, interieur, lobby, impulsaanpak, winkelgebieden, financiering, cofinanciering, marktpartijen, kabinet, kamerleden, BBB, huurwoningen, betaalbaar, koopwoningen, sanering, toekenning, subsidie, investering, ruimte, openbaar, toekomstbestendig, #tweedekamer, #inretail, #mkbnederland

Gerelateerd nieuws
 
Opmaat naar Meubelbeurs Brussel 2025
lees verder
Geen doorstart Carpetright
Diverse bronnen melden dat een doorstart van vloeren en woningtextiel ketenbedrijf Carpetright in Nederland definitief van de baan is.
lees verder
 
Dag voor interieurprofessionals
lees verder
Beurstrio vrijwel volgeboekt
Het beurstrio Ambiente, Christmasworld en Creativeworld breidt zijn positie als wereldwijd centrum voor moderne lifestyle, seizoensdecoratie en creatieve doe-het-zelfproducten verder en is inmiddels vrijwel geheel volgeboekt
lees verder
HFG ontkent geruchten
De Home Fashion Group (HFG) ontkent geruchten dat er een plan is om zo'n 35 winkels van Leen Bakker te sluiten.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden