Inflatie augustus 2026 gelijk

Dinsdag 08 september 2026

De inflatie in Nederland stijgt naar 3,3% in augustus, en is daarmee dus is iets gestegen dan het niveau in de maand ervoor.
Inflatie augustus 2026 gelijk
Inflatie augustus 2026 gelijk Inflatie augustus 2026 gelijk Inflatie augustus 2026 gelijk

In augustus 2026 waren consumentengoederen en -diensten 3,3% duurder dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In juli 2026 was de inflatie 3,2%. Het inflatiecijfer van augustus is hetzelfde als bij de snelle raming die op 1 september is gepubliceerd.


Hogere prijzen in het buitenland

De inflatie stijgt in augustus vooral door de prijsontwikkeling van goederen en diensten die Nederlandse consumenten in het buitenland aanschaffen. Dat gaat over uitgaven tijdens de vakantie (zoals overnachtingen en restaurantbezoek) en aankopen over de grens (zoals boodschappen en benzine). De prijzen van deze goederen en diensten waren in augustus gemiddeld 7,4% hoger dan in dezelfde maand vorig jaar. In juli was dat 4,8%. Naast de prijzen in het buitenland had ook de prijsontwikkeling van gas een opwaarts effect op de ontwikkeling van de inflatie.

 

Prijsontwikkelingen op korte termijn

In vergelijking met juli stegen de prijzen voor consumenten in augustus met 0,3%. In de afgelopen tien jaar waren de prijzen in augustus gemiddeld 0,4% hoger dan in juli. Een kanttekening bij een vergelijking tussen twee opeenvolgende maanden in het jaar is dat rekening moet worden gehouden met de invloed van het seizoen. Zo is kleding tijdens de uitverkoop goedkoper. De prijzen zijn dan tijdelijk lager, maar dit is geen structurele prijsdaling.

 

De inflatie in de eurozone was in augustus 2026 hoger dan de inflatie in Nederland. De prijzen van voedingsmiddelen, dranken en tabak waren in augustus 2026 in Nederland lager dan in augustus vorig jaar, terwijl deze in de eurozone hoger waren. Daarnaast was de prijsstijging bij energie (inclusief motorbrandstoffen) in augustus in de eurozone groter dan in Nederland.



Links

www.cbs.nl

Tags

nieuws, interieur, inflatie, consumentenprijzen, voedingsmiddelen, meubelen, huishoudens, artikelen, woningen, productgroep, stoffering, huishoudtextiel, brandstoffen, diensten, vakanties, consumentenprijsindex, december, energie, hicp, CPI, eurozone, jaarcijfer, indicatie, schatting, augustus, stijging, daling, #cbs, #eurozone

Gerelateerd nieuws
Nieuwe Barbistro bij Kazerne
Kazerne in Eindhoven opent op zaterdag 17 oktober een nieuwe Barbistro. Het vernieuwde interieur is ontworpen door Daphnalaurens en Dick Spierenburg. De opening valt samen met Dutch Design Week.
lees verder
 
Vertrouwen centraal op Heimtextil
lees verder
Awards voor innovatie en vernieuwing
Modint trapt zoektocht af naar textielpioniers van de toekomst met extra ruimte voor vernieuwend ontwerptalent.
lees verder
Maiburg wint In Award 2026
Maiburg is tijdens Festival Interieur op 2 oktober uitgeroepen tot Meest Inspirerende Merkpartner 2026. De bezoekers van het evenement in Waalwijk kozen de winnaar.
lees verder
 
Groei omzet woninginrichting
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden