Imm 2026 start met nieuwe focus

Maandag 19 januari 2026

Van 20-23 januari 2026 presenteert Imm Cologne zich in een nieuwe opzet als Interior Business Event. Op circa 53.000 m² tonen meer dan 330 exposanten uit 25 landen hun collecties, gepositioneerd als B2B-platform voor instap- en middensegment.
Imm 2026 start met nieuwe focus

De vernieuwde koers van Imm Cologne 2026 sluit aan op de huidige marktomstandigheden. Volgens beursdirecteur Bernd Sanden is juist nu behoefte aan een platform dat concrete kansen zichtbaar maakt en efficiënt richting geeft aan inkoopbeslissingen. 

 

Ook de Duitse meubelindustrie onderschrijft deze positionering. Jan Kurth, ceo van de Association of the German Furniture Industry (VDM), stelt dat niet alleen de meubelmarkt, maar ook het beurzenlandschap is veranderd. Binnen die context richt Imm Cologne zich op het prijsgevoelige middensegment, terwijl Idd Cologne het premiumdomein bedient. De ambitie is om Duitse meubelen uit het midden- en hogere segment breed zichtbaar te houden in Keulen.

 

De exposantenlijst weerspiegelt een sterk internationaal karakter. Vooral Aziatische fabrikanten zijn nadrukkelijk aanwezig, met China als belangrijkste herkomstland. Deze ontwikkeling laat zien hoe producenten en distributeurs hun sourcingstrategieën herzien. Imm Cologne positioneert zich daarmee als schakel tussen wereldwijde inkoop en Europese collectieopbouw. Daarnaast zijn er nationale paviljoens van onder meer Bosnië-Herzegovina, Brazilië, Japan, Roemenië, Taiwan en Turkije.

 

Aan bezoekerszijde worden belangrijke beslissers uit de internationale meubelhandel verwacht. Onder de aangekondigde partijen bevinden zich inkooporganisaties, retailketens, e-commercebedrijven en groothandels, waaronder Ikea, Jysk, Otto, Westwing en XXXLutz. Daarmee richt Imm Cologne zich nadrukkelijk op partijen die actief zijn in zowel fysieke retail als online verkoopmodellen.

 

De beursopzet is afgestemd op verschillende handelsstructuren. Europese woon- en zitmeubelen zijn te vinden in hallen 10.1 en 10.2. Internationale sourcing en OEM-specialisten voor zitmeubelen, tafels en compacte woonoplossingen presenteren zich in hallen 4.2 en 5.2. De overzichtelijke indeling moet bezoekers helpen om snel en gericht vergelijkingen te maken.

 

Op de eerste beursdag vindt het interior after-work event plaats in Passage 10/11. Exposanten, bezoekers en media zijn hier welkom voor informele ontmoetingen aan het einde van de beursdag. Daarnaast biedt de organisatie elke ochtend gratis koffie in dezelfde passage, als laagdrempelig ontmoetingsmoment voor aanvang van het programma.

 

Toegangtickets.



Links

www.imm-cologne.com
www.imm-cologne.de
www.koelnmesse.be
www.koelnmesse.nl
www.koelnmesse.de

Tags

Nieuws, interieur, meubel, wonen, woning, woon, meubel, meubelwinkel, meubelretail, meubelsector, e-commerce, online, internetshop, congres, meubelcongres, netwerk, bijeenkomst, symposium, meubelhandelaar, winkelier, retail, design, designmeubel, meubelbeurs, meubelvakbeurs, vakbeurs, show, event, evenement, beurs, imm, meubilair, woonkamer, slapen, slaapkamer, matras, slaapsysteem, textiel, behang, vloer, verlichting, accessoire, badkamer, projectinrichting, stof, behang, wandbekleding, karpet, RS Vision Expo, koeln, keulen, koelnmesse, messe, Köln, KölnMesse, Living Interiors, project, kantoor, huisshow, evenement, stoel, fauteuil, tafel, bank, indoor, outdoor, binnen, buiten, tuin, tuinmeubel, garden, serre, lounge, ontwerp, talent, #imm, #imm26, #imm2026, #immcologne, #koelnmesse

Gerelateerd nieuws
Jurylid European Retail Award
RND-directeur Eus Peters treedt toe tot jury van de eind 2024 gelanceerde European Retail Award, een initiatief van EK-Retail voor erkenning van zelfstandige Europese retailers.
lees verder
Doek valt voor Hollandsch Slapen
Het doek is gevallen voor de speciaalbeurs op het gebied van slapen, Hollandsch Slapen. De overgebleven spelers verplaatsen naar verwachting hun podium naar Nieuwegein, waar in het najaar oude tijden zullen herleven met tenten voor de deur!
lees verder
 
Kettal stapt in Driade
lees verder
 
De moderne Agora
lees verder
Beperkte volumegroei retail 2025
In 2025 heeft de Nederlandse detailhandel 3,6% meer omzet geboekt dan een jaar eerder. Het verkoopvolume was 1,6% hoger dan in 2024. De omzet van de non-foodwinkels groeide in 2025 met 3,6%.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden