Imm 2026 start met nieuwe focus

Maandag 19 januari 2026

Van 20-23 januari 2026 presenteert Imm Cologne zich in een nieuwe opzet als Interior Business Event. Op circa 53.000 m˛ tonen meer dan 330 exposanten uit 25 landen hun collecties, gepositioneerd als B2B-platform voor instap- en middensegment.
Imm 2026 start met nieuwe focus

De vernieuwde koers van Imm Cologne 2026 sluit aan op de huidige marktomstandigheden. Volgens beursdirecteur Bernd Sanden is juist nu behoefte aan een platform dat concrete kansen zichtbaar maakt en efficiënt richting geeft aan inkoopbeslissingen. 

 

Ook de Duitse meubelindustrie onderschrijft deze positionering. Jan Kurth, ceo van de Association of the German Furniture Industry (VDM), stelt dat niet alleen de meubelmarkt, maar ook het beurzenlandschap is veranderd. Binnen die context richt Imm Cologne zich op het prijsgevoelige middensegment, terwijl Idd Cologne het premiumdomein bedient. De ambitie is om Duitse meubelen uit het midden- en hogere segment breed zichtbaar te houden in Keulen.

 

De exposantenlijst weerspiegelt een sterk internationaal karakter. Vooral Aziatische fabrikanten zijn nadrukkelijk aanwezig, met China als belangrijkste herkomstland. Deze ontwikkeling laat zien hoe producenten en distributeurs hun sourcingstrategieën herzien. Imm Cologne positioneert zich daarmee als schakel tussen wereldwijde inkoop en Europese collectieopbouw. Daarnaast zijn er nationale paviljoens van onder meer Bosnië-Herzegovina, Brazilië, Japan, Roemenië, Taiwan en Turkije.

 

Aan bezoekerszijde worden belangrijke beslissers uit de internationale meubelhandel verwacht. Onder de aangekondigde partijen bevinden zich inkooporganisaties, retailketens, e-commercebedrijven en groothandels, waaronder Ikea, Jysk, Otto, Westwing en XXXLutz. Daarmee richt Imm Cologne zich nadrukkelijk op partijen die actief zijn in zowel fysieke retail als online verkoopmodellen.

 

De beursopzet is afgestemd op verschillende handelsstructuren. Europese woon- en zitmeubelen zijn te vinden in hallen 10.1 en 10.2. Internationale sourcing en OEM-specialisten voor zitmeubelen, tafels en compacte woonoplossingen presenteren zich in hallen 4.2 en 5.2. De overzichtelijke indeling moet bezoekers helpen om snel en gericht vergelijkingen te maken.

 

Op de eerste beursdag vindt het interior after-work event plaats in Passage 10/11. Exposanten, bezoekers en media zijn hier welkom voor informele ontmoetingen aan het einde van de beursdag. Daarnaast biedt de organisatie elke ochtend gratis koffie in dezelfde passage, als laagdrempelig ontmoetingsmoment voor aanvang van het programma.

 

Toegangtickets.



Links

www.imm-cologne.com
www.imm-cologne.de
www.koelnmesse.be
www.koelnmesse.nl
www.koelnmesse.de

Tags

Nieuws, interieur, meubel, wonen, woning, woon, meubel, meubelwinkel, meubelretail, meubelsector, e-commerce, online, internetshop, congres, meubelcongres, netwerk, bijeenkomst, symposium, meubelhandelaar, winkelier, retail, design, designmeubel, meubelbeurs, meubelvakbeurs, vakbeurs, show, event, evenement, beurs, imm, meubilair, woonkamer, slapen, slaapkamer, matras, slaapsysteem, textiel, behang, vloer, verlichting, accessoire, badkamer, projectinrichting, stof, behang, wandbekleding, karpet, RS Vision Expo, koeln, keulen, koelnmesse, messe, Köln, KölnMesse, Living Interiors, project, kantoor, huisshow, evenement, stoel, fauteuil, tafel, bank, indoor, outdoor, binnen, buiten, tuin, tuinmeubel, garden, serre, lounge, ontwerp, talent, #imm, #imm26, #imm2026, #immcologne, #koelnmesse

Gerelateerd nieuws
Design Post Keulen krijgt dubbelrol
Design Post Köln maakt in 2026 deel uit van zowel Orgatec als Idd Cologne. De designlocatie wordt een extra presentatielocatie voor Orgatec en vormt het centrale vertrekpunt van het stedelijke concept van Idd Cologne.
lees verder
Stijging ondernemersvertrouwen
Ondanks economische onzekerheid is er volgens onder meer het CBS een sterke stijging van het ondernemersvertrouwen in Nederland dat volgt op een sterke daling een kwartaal eerder.
lees verder
Fest lanceert bijzettafel Otto
Fést werkt voor de nieuwe bijzettafel Otto samen met het Duitse ontwerpduo Haus Otto. Het sculpturale ontwerp is volledig uitgevoerd in roestvrij staal.
lees verder
Warmte buiten, frisse lucht binnen
[Sponsored artikel] - Warme zomerdagen wisselen elkaar vlot af met milde, natte winters. Die schommelingen maken het vaak lastig om het binnen in huis aangenaam te houden. Hoe ben je klaar voor elk seizoen?
lees verder
>1.000 Merken op Trendz/Showup
Met ruim 360 exposanten is de beursvloer volledig gevuld en het aantal deelnemers verder gegroeid. Trendz/Showup brengt meer dan 1.000 labels samen van aanbieders in home, flowers, gifts, jewelry, kitchen & tableware, kids en stationery.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden