Ikea probeert verhuren meubelen uit

Donderdag 15 februari 2018

De Zweedse meubelgigant Ikea experimenteert met het verhuren en terugkopen van meubels, om zo duurzame klanten tegemoet te komen.
Ikea probeert verhuren meubelen uit

Meubels kopen en daarna dumpen in het containerpark, is volgens Ikea niet meer  de toekomst. Daarom kondigde het bedrijf tijdens het World Economic Forum in Davos experimenten aan die moeten zorgen voor een duurzamer business model.

Het doel van Ikea is om een meer circulair model te creëren, waarbij minder materialen simpelweg worden weggegooid. Door het verhuren en terugkopen kan Ikea zelf op een duurzame manier de gebruikte meubels verwerken. In Japan loopt momenteel al een proefproject, waarbij Ikea gebruikte sofa’s van klanten terugkoopt. Het bedrijf recycleert dan zelf het materiaal, waardoor de zetels niet gewoon bij het vuilnis belanden. Daarnaast ziet Ikea ook commerciële mogelijkheden in verhuren: ceo Jesper Brodin stelt dat klanten producten niet per se hoeven te bezitten.

Ook ceo Feike Sybesma van DSM onderschrijft deze visie. DSM levert tapijt dat bestaat uit materiaal dat steeds opnieuw kan gerecycleerd worden. Gebruikers kunnen hun oude tapijt inruilen voor nieuwe.




Links

www.niaga.world
www.ikea.be
www.ikea.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woonwarenhuis, winkel, shop, outlet, keten, project, restaurant, retail, woninginrichting, woninginrichtingsproducten, online, webshop, internet, personalia, ceo, tapijt, meubel, duurzaam, circulair, recycle, duurzamer, #ikea, #dsm, #niaga, #dsmniaga

Gerelateerd nieuws
 
Geslaagd debuut Trendz/Showup
lees verder
Inflatie augustus 2026 gelijk
De inflatie in Nederland stijgt naar 3,3% in augustus, en is daarmee dus is iets gestegen dan het niveau in de maand ervoor.
lees verder
Nieuwe directeur Maasdam vloeren
Henk Boon is de nieuwe algemeen directeur van Maasdam Vloeren uit Waddinxveen, het bedrijf waar hij al lange tijd werkt.
lees verder
 
Heimtextil ziet huis als rustpunt
lees verder
Nieuw perspectief op de Ambiente
Ambiente 2027 scherpt focus op interieur en contractmarkt met veel activiteiten op de beursvloer.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden