Idd Cologne 2025: designstad Keulen

Woensdag 24 september 2025

Met Idd Cologne heeft de internationale interieurbranche er dit najaar een nieuw evenement bij. Van 26 tot en met 29 oktober verandert Keulen in een open podium voor hedendaags interieurdesign, verspreid over circa 25 locaties in de stad.
Idd Cologne 2025: designstad Keulen

Geen centrale beurshal, maar een netwerk van showrooms, architectonische landmarks en creatieve hubs. Zo fungeert Design Post Köln opnieuw als internationale ontmoetingsplek, terwijl het monumentale Stoff-Pavillon Moeller en het experimentele Machwerkhaus Köln ruimte bieden aan uiteenlopende presentaties. Tientallen merken sluiten aan, waaronder Cor, Thonet, KFF, Kettnaker, Möller Design, Mobitec en Bretz.

 

Daarnaast participeren meer dan twintig Keulse showrooms en retailpartners, van Jan Kath en Roche Bobois tot Stoll Wohnbedarf + Objekt en Smow. Daarmee strekt de route zich uit over de hele stad, wat zowel professionals als designliefhebbers uitnodigt om Keulen te verkennen en design in de context van het stedelijke leven te ervaren.

 

Een thematische focus dit jaar is licht. In de tijdelijke Light Hall in Machwerkhaus Köln presenteren Baltensweiler, Buschfeld, Casambi en Oligo hun nieuwste collecties en prototypes. Het programma wordt aangevuld met workshops en lezingen over smart building, waarin technologie en design elkaar steeds nadrukkelijker ontmoeten.

 

Naast productpresentaties biedt Idd Cologne een uitgebreid inhoudelijk programma. Architonic organiseert gesprekken met internationale ontwerpers en merken. Paneldiscussies en lezingen belichten actuele thema’s, variërend van duurzaamheid tot hospitality design. Voor netwerken zijn er dagelijks borrels en informele avondprogramma’s. Het evenement zoekt daarmee nadrukkelijk de dialoog met de sector, in plaats van alleen het tonen van producten.

 

Opvallend is dat Idd Cologne zowel vakbezoekers als consumenten verwelkomt. De toegang is gratis en tickets zijn eenvoudig online te verkrijgen, of ter plekke via een QR-code. Voor overzicht en planning is er een eigen app met interactieve plattegrond, netwerktool en persoonlijk programma-overzicht.

 

Met dit nieuwe format wil Keulen zijn positie als Europese designhub versterken, naast gevestigde evenementen in onder meer Milaan en Parijs alsook Eindhoven en Kopenhagen. Het succes van de eerste editie zal bepalen of Idd Cologne zich in de internationale kalender kan nestelen, maar de ambitie is helder: een laagdrempelig, premium en stadsbreed podium creëren waar interieurdesign in volle breedte beleefd kan worden.



Links

www.idd-cologne.com
www.koelnmesse.be
www.koelnmesse.nl
www.koelnmesse.de

Tags

Nieuws, interieur, meubel, wonen, woning, woon, meubel, meubelwinkel, meubelretail, meubelsector, e-commerce, online, internetshop, congres, meubelcongres, netwerk, bijeenkomst, symposium, meubelhandelaar, winkelier, retail, design, designmeubel, meubelbeurs, meubelvakbeurs, vakbeurs, show, event, evenement, beurs, imm, meubilair, woonkamer, slapen, slaapkamer, matras, slaapsysteem, textiel, behang, vloer, verlichting, accessoire, badkamer, projectinrichting, stof, behang, wandbekleding, karpet, RS Vision Expo, koeln, keulen, koelnmesse, messe, Köln, KölnMesse, Living Interiors, project, kantoor, huisshow, evenement, stoel, fauteuil, tafel, bank, indoor, outdoor, binnen, buiten, tuin, tuinmeubel, garden, serre, lounge, ontwerp, talent, #koelnmesse, #iddcologne, #immcologne

Gerelateerd nieuws
 
Natuzzi sluit drie fabrieken
lees verder
Koopwoningen juli 26 iets duurder
De jaar op jaar prijsstijging van bestaande koopwoningen in Nederland vlakt verder af. Prijzen bestaande koopwoningen zijn in juli met 0,5% gestegen ten opzichte van maand eerder.
lees verder
Vertrouwen iets minder negatief
Het consumentenvertrouwen in Nederland is van -35 in juli naar -34 in augustus verbeterd en ook het oordeel over de economie is minder negatief.
lees verder
Elys presenteert lichtnieuws
Elys, het verlichtingsmerk van Internova, komt dit najaar met verschillende nieuwigheden. Tijdens A&W Rotterdam presenteert het merk zijn nieuwste producten, en in september verschijnt ook de catalogus voor 2027.
lees verder
Hogere omzet bouw
De omzet in de bouw in Nederland was volgens Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in het tweede kwartaal van 2026 5,2% hoger dan een jaar eerder.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden