Huus in de problemen

Vrijdag 17 april 2026

Woonwinkel Huus balanceert op rand van faillissement. De snelle groei heeft veel problemen in organisatie en liquiditeit veroorzaakt.
Huus in de problemen

De Nederlandse woonretailer Huus verkeert in zwaar weer en balanceert op de rand van een faillissement. Bij de rechtbank Almelo is gisteren verzocht om omzetting van de eerder verleende surséance van betaling in een faillissement. De ontwikkelingen onderstrepen de aanhoudende druk op het middensegment binnen de woonretail, waar stijgende kosten, veranderend consumentengedrag en toenemende concurrentie samenkomen. Het bedrijf werkt onder de namen Home Furniture en Bammbooo, waar de webshop Huus.nl onder valt en werd vooral groot in mangohouten meubelen.

 

Het bedrijf is, naar verluid, gegroeid naar een omzet van € 30 miljoen, met een omvangrijke webshop, goed voor twee derde van de omzet, en fysieke winkels in Hengelo, Hazerswoude-Rijndijk en Apeldoorn.


Financiële druk en onzeker toekomstperspectief

Volgens recente berichtgeving kampt Huus met ernstige liquiditeitsproblemen. De retailer, die zich richt op een breed publiek met eigentijdse woonconcepten, zou moeite hebben om aan lopende verplichtingen te voldoen. Een faillissement lijkt daarmee reëel, tenzij op korte termijn aanvullende financiering of een overnamekandidaat wordt gevonden.

De situatie bij Huus staat niet op zichzelf. Binnen de sector hebben meerdere woonformules de afgelopen jaren te maken gehad met teruglopende marges, mede door stijgende inkoopprijzen, hogere personeelskosten en een grillig consumentenvertrouwen.

 

Structurele uitdagingen in het middensegment

Met name spelers in het middensegment - traditioneel het domein waarin Huus opereert - bevinden zich in een kwetsbare positie. Zij concurreren enerzijds met prijsgedreven ketens en online aanbieders, en anderzijds met premiumconcepten die zich onderscheiden op beleving en maatwerk.

Daarnaast verschuift de klantreis steeds verder richting online oriëntatie, waarbij consumenten beter geïnformeerd en prijsbewuster aankopen doen. Dit zet druk op fysieke winkelomzetten, terwijl vaste lasten relatief hoog blijven.

 

De komende periode zal duidelijk worden of Huus erin slaagt een doorstart of strategische oplossing te realiseren. Voor de sector geldt in ieder geval dat stilstand geen optie meer is: aanpassing aan de nieuwe realiteit bepaalt in toenemende mate het voortbestaan.

 

P.S. 25-04-2026: Huus maakt een doorstart!



Links

www.huus.nl

Tags

nieuws, interieur, woonwinkel, keten, mangohout, meubelen, webshop, winkels, vestigingen, winkelomzet, logistiek, marge, winst, verlies, faillissement, surseance, aankopen, prijsbewust, doorstart, strategie, oplossing, voortbestaan, woonformule, inkoopprijzen, personeelskosten, consumentenvertrouwen, #huus, #huus.nl, #homefurniture, #bammboo

Gerelateerd nieuws
De Machinekamer bestaat 20 jaar
De Machinekamer bestaat in september twintig jaar. Wat in 2006 begon met het opknappen van een partij vintage buisframestoelen, groeide uit tot een collectie met vintage design, heruitgaven en eigen meubelontwerpen.
lees verder
Financiële problemen Headlam
Headlam Group (Engeland) is op weg naar surseance na mislukte reddingspoging. De Nederlandse activiteiten zijn een aantal dagen geleden al verkocht aan een investeerder.
lees verder
Detailhandel groeit in 2026 met 3%.
Traditionele retailers in Nederland winnen online marktaandeel terug op webwinkels, zo blijkt uit de meest recente verwachting van de ING.
lees verder
 
Kingcome maakt bed voor honden
lees verder
Festival Ambacht 2026
Op zaterdag 26 en zondag 27 september 2026 wordt de NDSM Loods in Amsterdam weer omgebouwd tot een enorme ambachtelijke werkplaats, waar ambachtslieden uit binnen- en buitenland hun passie delen met een breed publiek.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden