Hoop doorstart failliet Norma

Woensdag 05 augustus 2015

Vorige week publiceerden we reeds over het bankroet van Norma Slaapcomfort. Met het bekend maken van meer details lijkt de kans op een doorstart vrij groot.
Hoop doorstart failliet Norma

Volgens curator Suzan Winkels hebben zich namelijk inmiddels twaalf gegadigden gemeld voor Norma, opgericht in 1884 en een van de oudste fabrikanten van bedden- en matrassen in Nederland. Met acht van hen, overwegend branchegenoten, voert zij nadere gesprekken. Ze verwacht eind deze week biedingen te ontvangen, zo meldde het FD (Financieel Dagblad) gisteren.

Norma kampte in 2012 en 2013 met oplopende verliezen en een negatief eigen vermogen, zo blijkt uit de laatste gedeponeerde jaarrekening. De directie hoopte toen op een verbetering van het resultaat in 2014 en samenwerking met derden, maar de financiering bleef een punt van zorg. De samenwerking met Napco Beds kwam er wel, maar dus te laat om het tij te keren.

De schuld van de beddenfabrikant loopt in de miljoenen euro's. De gewone (concurrente) crediteuren hebben samen minstens € 2 miljoen tegoed. De huisbank heeft ongeveer € 1 miljoen te vorderen. Naast de vorderingen van de belastingdienst en uitkeringsinstelling UWV, zo stelt het FD.

Norma was sinds 2012 in handen van de tweekoppige directie. Daarvoor maakte de beddenfabrikant lange tijd deel uit van het Zuid-Afrikaanse concern Steinhoff International. Norma realiseerde in het boekjaar 2009-2010 nog een nettowinst van € 365.000 op een omzet van € 3,8 miljoen. De directie had bij de overname zijn hoop gevestigd op de groeiende Duitse markt.

Na het faillissement heeft de curator alle 65 medewerkers van Norma ontslag aangezegd. Deze gebruikelijke maatregel valt nagenoeg samen met de collectieve vakantiesluiting van het bedrijf.



Links

www.interieurjournaal.com/norma-failliet/
www.norma.nl
www.napcobeds.com
www.fd.nl/ondernemen/1113744/bedden-en-matrassenfabrikant-norma-failliet

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, slaap, slapen, slaapkamer, bed, ledikant, matras, boxspring, combispring, norma, olga, slaapcomfort, failliet, insolventie

Gerelateerd nieuws
Certificering voor Deli Home
Deli Home is B Corp gecertificeerd, waarmee het voldoet aan hoge normen op het gebied van ecologische, sociale en bestuurlijke prestaties.
lees verder
Positief besluit overname
Orlando Capital mag Kwantum en Homefashion overnemen, zo is vandaag besloten door de ACM.
lees verder
Nieuwe woonboulevard
Retail Estates start met de bouw van een nieuwe woonboulevard in Kampenhout (VlaamsBrabant, België). De oplevering van het retailpark met een oppervlakte van 20.000 m˛ is voorzien voor eind 2027.
lees verder
Aandacht voor periferie
Woonboulevards verdienen een vaste plek in de Nota Ruimte en die wordt nog gemist door brancheorganisatie Inretail, die een brief met drie aandachtspunten stuurde aan Tweede Kamerleden.
lees verder
Opgeruimd staat netjes!
[Sponsored artikel] - Is het in huis vies of rommelig, dan kom je maar moeilijk tot rust. Doe er regelmatig wat aan, anders verwaarloos je je woning teveel om lekker te kunnen wonen. Maar hoe houd je je huis netjes?
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden