Hoogste vertrouwen in 10 jaar

Maandag 20 maart 2017

De stemming onder Nederlandse consumenten is in maart opnieuw iets positiever. Het consumentenvertrouwen stijgt 2 punten en komt uit op 16, de hoogste waarde sinds juli 2007.
Hoogste vertrouwen in 10 jaar
Hoogste vertrouwen in 10 jaar

Zowel het oordeel over het economisch klimaat als de koopbereidheid verbeterde, zo meldt het CBS in haar maandelijkse rapportage.

Met 16 ligt het consumentenvertrouwen in maart ruim boven het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar (-8). Het vertrouwen bereikte in april 2000 de hoogste stand ooit (27). Het dieptepunt werd bereikt in februari 2013 (-44).

Consumenten oordelen het Economisch klimaat (een onderdeel van het consumentenvertrouwen) op 33, tegen 29 in februari. Zowel het oordeel over de komende 12 maanden als in de afgelopen 12 maanden verbeterde.

De koopbereidheid neemt eveneens toe in maart: 6, tegen 4 in februari. Consumenten vinden de tijd gunstiger voor het doen van grote aankopen, maar zijn iets negatiever over hun financiële situatie in de afgelopen 12 maanden. Het oordeel over de financiële situatie in de komende 12 maanden veranderde niet.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, #cbs

Gerelateerd nieuws
Kleurexplosie in high-end interieurs
Wie genoeg heeft van veilige beige tinten en minimalistische witgrijze paletten, krijgt met het boek Colour Combinations precies het tegengif. Dit nieuwe koffietafelboek draait volledig om kleur. Niet zomaar kleur, maar gedurfde, gelaagde combinaties die luxe interieurs karakter en pit geven.
lees verder
Consumentenvertrouwen blijft laag
Het vertrouwen van Nederlandse consumenten en de koopbereidheid blijft laag in juni en is vrijwel gelijk aan vorige maand.
lees verder
Stijging huizenprijzen
De Huizenprijsstijging in Nederland zwakt in 2026 naar verwachting verder af, maar zal in 2025 nog wel blijven stijgen volgens de ING.
lees verder
 
Gift of the Year Award Trendz
lees verder
Volledige overname Lano
Belgotex heeft het resterende belang van tapijtfabrikant Lano overgenomen en bezit nu 100% van het bedrijf.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden