Henri van de Velde labels 2015 - (1)

Donderdag 08 oktober 2015

Meer dan 200 producten dongen dit jaar mee naar de Henry van de Velde Labels 2015. Uiteindelijk krijgen 19 producten en diensten dit Vlaamse designlabel op 13 januari 2016 in Bozar uitgereikt.
Henri van de Velde labels 2015 - (1)
Henri van de Velde labels 2015 - (1) Henri van de Velde labels 2015 - (1) Henri van de Velde labels 2015 - (1) Henri van de Velde labels 2015 - (1)

Design Vlaanderen promoot eigentijds, kwaliteitsvol en innovatief design uit Vlaanderen. Onder de 'winnaars' vielen ook veel interieurproducten. Hieronder volgen de gelukkigen op het gebied van verlichting, in deel twee de rest.

- Vorig jaar introduceerde Trizo21 de lamp op Light & Building, nu wordt bureaulamp 'Austere-T' dus gelabeld. Er zijn nog drie andere uitvoeringen: vloerlamp Austere-F, plafondlamp Austere-S en wandlamp Austere-W, ontworpen door Hans Verstuyft. De messinglamp met ledverlichting is een sober ontwerp dat doet denken aan een lampion of lantaarn, een eenvoudig object dat zich overal lijkt thuis te voelen.

- De 'Carbon Black Line' van Jan Mahieu voor LightPerMeter is een ledlichtbron in zwart aluminium, bedoeld voor lichtontwerpers. Je kunt dit verlichtingselement zo lang maken als je maar wenst. De lichtbron is onder andere voorzien van CooLed- technologie.

- Gerd Couckhuyt ontwierp voor Modular de ledverlichting Vaeder, afgeleid van het Engelse ‘to evade’ (ontsnappen). Typisch voor kantoorverlichting zijn tl-lampen die gedempt worden met lamellen (BAP) of een diffuser (van polycarbonaat). Voor Vaeder zocht Gerd Couckhuyt een functioneel alternatief en kwam zo op een honingraatstructuur. Die zorgt voor een lage verblindingsgraad zonder aan performance in te boeten.

 



Links

www.designvlaanderen.be
www.trizo21.com
www.hansverstuyftarchitecten.be
www.lightpermeter.be
www.supermodular.com
www.interior-gc.be

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, wonen, woning, project, kantoor, praktijk, hotel, restaurant, bar, winkel, retail, spa, hospitatiliy, ontwerp, design, binnenhuis, architectuur, wellness, institutioneel, lifestyle, residentieel, plafond, wand, verlichting, licht, lamp, bureaulamp, tafellamp

Gerelateerd nieuws
Meer bezoekers Woonindustrie
De Najaarsvakdagen bij De Woonindustrie trokken dit jaar meer bezoekers dan eerdere edities. Het interieurcentrum in Nieuwegein vormde begin september opnieuw het startpunt van het interieurseizoen.
lees verder
Bruisende editie Incoda
Het interieurvakevent Incoda in Gorinchem sluit een bruisende editie af met veel bezoekers en enthousiasme over de uitstraling en het aanbod.
lees verder
Idd Cologne 2025: designstad Keulen
Met Idd Cologne heeft de internationale interieurbranche er dit najaar een nieuw evenement bij. Van 26 tot en met 29 oktober verandert Keulen in een open podium voor hedendaags interieurdesign, verspreid over circa 25 locaties in de stad.
lees verder
Pendelarmatuur van karton
De Zweedse verlichtingsfabrikant Fagerhult heeft een nieuw pendelarmatuur gelanceerd dat grotendeels is gemaakt van gerecycled karton. Het model, genaamd Wrapped, is volgens het bedrijf het eerste premium armatuur in zijn soort.
lees verder
Kave Home stores
Interieurspecialist Eijerkamp heeft vestigingen in Zutphen en Veenendaal, en opent hier de eerste stores in Nederland van het Spaanse merk Kave Home.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden