Onder de titel Home-Maxxing – The Performance of Everyday Living presenteert Heimtextil de interieurtrends voor 2027/2028. Voor de trendpresentatie werkt de beurs opnieuw samen met het Milanese designplatform Alcova, dat de ontwikkelingen duidt en vertaalt naar materiaal, kleur en vorm.
Centraal staat de invloed van onze groeiende behoefte om het dagelijks leven te meten en optimaliseren. Van slaap en welzijn tot routines en de inrichting van ruimtes: steeds meer moet efficiënter en beter. Tegelijkertijd groeit de behoefte aan een thuis dat juist rust biedt en niet nóg meer van zijn bewoners vraagt. Dat spanningsveld is terug te zien in textiel en materialen. Stoffen krijgen steeds meer functionele eigenschappen: ze reguleren licht, absorberen geluid of filteren lucht. Daartegenover staat een hernieuwde waardering voor tactiliteit, duurzaamheid en materialen die prettig aanvoelen en mooi verouderen.
Alcova onderscheidt binnen Home-Maxxing drie richtingen. Staged Competence maakt technische prestaties zichtbaar. Codes, cijfers, symbolen en micrographics worden onderdeel van het ontwerp. Materialen mogen uitstralen dat ze ontwikkeld, getest en geoptimaliseerd zijn. Ook technische verfijning en aantoonbare kwaliteit krijgen zo een esthetische rol. Het kleurenpalet bestaat uit koele blauw- en groentinten, minerale kleuren en lichte, bijna synthetische tinten, met fel zuurgeel als accent.
Inside, Out draait om openheid. Waar technologie steeds complexer en minder zichtbaar wordt, laat deze trend juist zien hoe producten in elkaar zitten. Schroeven, banden, naden, kabels en ritsen verdwijnen niet zomaar achter een strak afgewerkt oppervlak, maar worden onderdeel van het ontwerp. Ook vervangbaarheid mag zichtbaar zijn. Donker houtskool en grafiet vormen de basis van het kleurenpalet, aangevuld met verzadigd rood, zacht violet en koel grijsgroen.
De duidelijkste tegenbeweging is Hyper Presence. Hier staat niet meetbare prestatie centraal, maar de fysieke ervaring van een materiaal. Natuurlijke vezels, wol, leer, houtgebaseerd textiel en grove oppervlakken moeten de zintuigen prikkelen. Kreukels, patina en gebruikssporen geven materialen karakter. Alcova wijst onder meer op stoffen die met bijenwas zijn behandeld en bij verwarming de natuurlijke geur van honing en propolis afgeven. In deze trend staan warme kleuren als diep roest, gebrand oranje, oker, poederig roze en warm gebroken wit centraal.
De Heimtextil Trends 27/28 zijn tijdens de beurs te zien in de Trend Space in hal 4.2. Heimtextil, georganiseerd door de Messe Frankfurt vindt van 12 tot en met 15 januari 2027 plaats in Frankfurt.
Links
heimtextil.messefrankfurt.com
Tags
nieuws, interieur, beurs, exposanten, interieurontwerpers, designers, stylisten, architecten, merken, aanbieders, bezoekers, holistisch, ontwerpen, inspiratie, kwaliteit, ontwerpexpertise, creativiteit, ideeën, materialen, hallen, samenhang, aanbod, AI, trends, design, beursbezoek, vergelijkingen, ruimtes, #decoteam, #messefrankfurt, #heimtextil