Heimtextil 2025 staat er goed voor

Donderdag 19 september 2024

De Circulair Textile days in Den Bosch waren gisteren het toneel voor de persconferentie Heimtextil. Ondanks lastige marktomstandigheden met positieve toon: Er zijn in 2025 namelijk al meer exposanten bevestigd dan er in 2024 op de beurs waren.
Heimtextil 2025 staat er goed voor

Volgens Ivonne Seifert, Director Marketing Communications van Messe Frankfurt (op de foto rechts) is de organisatie zeer enthousiast over de volgende editie van de vakbeurs. ‘We hopen dat Heimtextil een goede boost zal zijn voor de industrie en de signalen zijn positief. Zo hebben al 2.900 exposanten zich aangemeld (dit jaar waren dit er 2.838).’ Naast de exposanten spelen trends opnieuw een belangrijke rol tijdens de beurs, door de trends die Alcova Milano samenstelde en een door Patricia Urquiola samengestelde interieurinstallatie met de titel ‘Among-us’.

 

‘Ondanks de economische situatie, met veel uitdagingen, is de behoefte aan een beurs groot’, zegt Seifert. ‘Wij willen perspectieven bieden aan de markt en hebben onderzoek gedaan de eigenschappen die bedrijven in de interieursector succesvol maken. Hierbij komt het begrip resilience telkens terug, de mogelijkheid om flexibel te reageren op veranderende situaties is erg belangrijk.’

 

Heimtextil wil een verhaal laten zien dat de detaillist op zijn beurt aan de consument kan vertellen. Een verhaal over het investeren in je interieur als investering in je (mentale) gezondheid. Een woning die voor een gevoel van welzijn en comfort zorgt. Volgens de organisatie kijken klanten in hun productkeuze nog steeds voornamelijk naar de prijs, maar zijn andere factoren daarnaast steeds belangrijker geworden, kwaliteit, de levensduur van een product en duurzaamheid.

 

Het thema duurzaamheid is in zijn algemeen van groot belang en hier speelt Messe Frankfurt op in. Dit duurt de organisatie onder meer met Econogy, dat in 2025 zijn tweede editie krijg. Volgens de organisatie hebben zich veel meer bedrijven aangemeld voor het initiatief dat gestandaardiseerde evaluatiecriteria voor alle textielevenementen invoert. Dit bevordert transparantie en vergelijkbaarheid van duurzame producten en exposanten. Aan de hand van het Econogy label kunnen bezoekers op een eenvoudige manier duurzame producten leren kennen op Heimtextil.

 

Heimtextil wordt in Messe Frankfurt georganiseerd van 14 t/m 17 januari 2025.Tickets.



Links

heimtextil.messefrankfurt.com/frankfurt/en.html

Tags

nieuws, interieur, design, ervaring, milaan, presentatie, duurzamheid, studio, design, retailers, hospitality, architecten, exposanten, ontwerpern textiel, installatie, materialen, regeneratief, textielindustrie, #amongus, #patriciaurquiola, #messefrankfurt, #heimtextil

Gerelateerd nieuws
Overnamebod voor Kortrijk Xpo
Kortrijk Xpo/Xpo Group, het bedrijf achter de beurslocatie in Kortijk en organisators van diverse beurzen, komt na openbaar bod van Easyfairs zo goed als zeker in nieuwe handen terecht
lees verder
Nieuwe collecties Andreatti
In Milaan presenteerde Chiara Andreatti nieuwe ontwerpen voor onder meer Cassina, Ethimo, l'Opificio, Paola C. en Potocco. De presentaties varieerden van meubel- en outdoorontwerpen tot textiel- en glascollecties.
lees verder
Distributie uitbreiding
Bjelin blijft zijn aanwezigheid in West-Europa versterken door een nieuw retailpartnerschap aan te gaan met Comafin, een franchiseorganisatie in de woninginrichtingsbranche in Nederland en België.
lees verder
Rolled Lounger in Master Oak
Unilin Panels heeft samen met Phil Procter een nieuwe uitvoering ontwikkeld van de Rolled Lounger. Daarbij vertaalde de ontwerper zijn oorspronkelijke uitvoering in roestvrij staal naar een versie in Unilin Master Oak.
lees verder
 
In op beurs Rotterdam
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden