Heimtextil 2025 staat er goed voor

Donderdag 19 september 2024

De Circulair Textile days in Den Bosch waren gisteren het toneel voor de persconferentie Heimtextil. Ondanks lastige marktomstandigheden met positieve toon: Er zijn in 2025 namelijk al meer exposanten bevestigd dan er in 2024 op de beurs waren.
Heimtextil 2025 staat er goed voor

Volgens Ivonne Seifert, Director Marketing Communications van Messe Frankfurt (op de foto rechts) is de organisatie zeer enthousiast over de volgende editie van de vakbeurs. ‘We hopen dat Heimtextil een goede boost zal zijn voor de industrie en de signalen zijn positief. Zo hebben al 2.900 exposanten zich aangemeld (dit jaar waren dit er 2.838).’ Naast de exposanten spelen trends opnieuw een belangrijke rol tijdens de beurs, door de trends die Alcova Milano samenstelde en een door Patricia Urquiola samengestelde interieurinstallatie met de titel ‘Among-us’.

 

‘Ondanks de economische situatie, met veel uitdagingen, is de behoefte aan een beurs groot’, zegt Seifert. ‘Wij willen perspectieven bieden aan de markt en hebben onderzoek gedaan de eigenschappen die bedrijven in de interieursector succesvol maken. Hierbij komt het begrip resilience telkens terug, de mogelijkheid om flexibel te reageren op veranderende situaties is erg belangrijk.’

 

Heimtextil wil een verhaal laten zien dat de detaillist op zijn beurt aan de consument kan vertellen. Een verhaal over het investeren in je interieur als investering in je (mentale) gezondheid. Een woning die voor een gevoel van welzijn en comfort zorgt. Volgens de organisatie kijken klanten in hun productkeuze nog steeds voornamelijk naar de prijs, maar zijn andere factoren daarnaast steeds belangrijker geworden, kwaliteit, de levensduur van een product en duurzaamheid.

 

Het thema duurzaamheid is in zijn algemeen van groot belang en hier speelt Messe Frankfurt op in. Dit duurt de organisatie onder meer met Econogy, dat in 2025 zijn tweede editie krijg. Volgens de organisatie hebben zich veel meer bedrijven aangemeld voor het initiatief dat gestandaardiseerde evaluatiecriteria voor alle textielevenementen invoert. Dit bevordert transparantie en vergelijkbaarheid van duurzame producten en exposanten. Aan de hand van het Econogy label kunnen bezoekers op een eenvoudige manier duurzame producten leren kennen op Heimtextil.

 

Heimtextil wordt in Messe Frankfurt georganiseerd van 14 t/m 17 januari 2025.Tickets.



Links

heimtextil.messefrankfurt.com/frankfurt/en.html

Tags

nieuws, interieur, design, ervaring, milaan, presentatie, duurzamheid, studio, design, retailers, hospitality, architecten, exposanten, ontwerpern textiel, installatie, materialen, regeneratief, textielindustrie, #amongus, #patriciaurquiola, #messefrankfurt, #heimtextil

Gerelateerd nieuws
Eerste exposanten MBB bekend
Meubelbeurs Brussel (MBB) geeft meer inhoud aan het campagneconcept 'Enter the Decosystem'. De organisatie plaatst natuur, duurzaamheid en beleving centraal en maakt tegelijk de eerste exposanten voor de komende editie bekend.
lees verder
 
Minder winkels, meer online verkoop
lees verder
Kaufland opent Nederlandse webshop
De grote Europese marktplaats Kaufland, zusterbedrijf van onder meer de Lidl, komt nu ook naar Nederland en gaat de strijd aan met concurrenten Amazom en Bol.
lees verder
Koelnmesse neemt Design Post over
Design Post in Keulen komt vanaf 1 januari 2027 in handen van Koelnmesse. Met de overname verdwijnt het huidige showroomconcept en krijgt de locatie een nieuwe functie binnen het portfolio van de beursorganisatie.
lees verder
Een fluistering van de westenwind
Met de lancering van Zephyr laat Arte de schoonheid van de Griekse mythologie nu ook doorsijpelen in het interieur. De collectie eert, zoals de naam al doet vermoeden, Zephyros: de zachte westenwind.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden