Groen licht overname Home24

Maandag 21 november 2022

In oktober kondigde XXX Lutz aan Home 24 over te willen nemen, nu beveelt de raad van bestuur en de raad van commissarissen van de online webwinkel de aandeelhouders aan om het overnamebod te accepteren.
Groen licht overname Home24

Onlinespelers worden de laatste tijd vaker overgenomen door fysieke spelers: zeer recent Made.com door Next, eerder Bruno door Ruf Betten (dat begin dit jaar zelf werd overgenomen door Waterland), en na het eerder aangekondigde voornemen is het nu de beurt aan Home24 door XXX Lutz.

 

Volgens de raad van bestuur en de raad van commissarissen is het bod van € 7,50 per aandeel eerlijk en redelijk. Ze kwamen tot de conclusie dat ‘het bod in het beste belang is van het bedrijf, zijn aandeelhouders, werknemers en andere belangengroepen’. Bij de beoordeling is met name gekeken naar de historische aandelenkoersen van Home24, deze zijn ook vergeleken met de koersdoelen van financiële analisten. Het bod ligt ongeveer 124% boven de slotkoers voordat het bod werd aangekondigd en 141% boven de gemiddelde prijs. Ook schatten financiële analisten dat het bedrag boven het gemiddelde koersdoel van het aandeel ligt.

 

Sinds de publicatie van het biedingsbericht op 11 november kunnen de aandeelhouders van Home24 het bod accepteren via hun depotbank. Op 9 december eindigt deze periode, maar dat de overname slaagt is ‘nicht im frage’. XXXLutz heeft al ongeveer 68,7% van het huidige aandelenkapitaal van Home24 veiliggesteld. Het Home24 wordt daarna door de nieuwe eigenaar van de beurs gehaald.

 

P.S. 03-02-2023: Volgens Twinkle is bijna 93% van de Home24-aandeelhouders akkoord met het overnamebod van € 7,50 euro per aandeel, goed voor een totaal van ca. € 240 miljoen. Daarmee is er groen licht voor de overname. De overname moet alleen nog worden goedgekeurd door de kartelwaakhonden/toezichthouders voor goed werkende markten.



Links

www.home24.com
www.home24.nl
www.xxxlutz.de

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woning, woninginrichter, retail, etail, winkel, online, meubelen, accessoires, decoratie, economie. meubel, meubelwinkel, e-commerce, internet, woonwinkel, online, webwinkel, webshop, marktplaats, overname, acquisitie, verkoop, overgenomen, over nemen, overnemen, fusie, samenwerking, #home24, #xxxlutz

Gerelateerd nieuws
 
Benetti brengt groen naar plafond
lees verder
Manifest voor sterke centra
Inretail heeft een manifest opgesteld voor politieke partijen die werken aan hun verkiezingsprogramma’s voor de Provinciale Statenverkiezingen van 2027 in Nederland. Met het manifest roept de brancheorganisatie provincies op om gericht te investeren in sterke, bereikbare en aantrekkelijke centrumgebieden.
lees verder
Trends Christmas World 2026
De decoratiebeurs Christmasworld, die vanaf eind januari 2027 in Frankfurt wordt gehouden, signaleert de trends voor kerst 2026: luxe, zachtheid en teckels.
lees verder
 
Bonaldo viert 90 jaar
lees verder
Verlenging samenwerking
X²O Badkamers en Funda verlengen succesvolle samenwerking en gaan daarmee het vierde jaar in met focus op inspiratie en vertrouwen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden