Groei november omzet retail weer flink

Vrijdag 13 januari 2017

In november heeft de Nederlandse detailhandel 4,5% meer omgezet dan vorig jaar, op oktober na de hoogste omzetgroei van 2016.
Groei november omzet retail weer flink
Groei november omzet retail weer flink

De verkopen (volume) waren 3,5% hoger. Zowel de foodsector als de non-foodsector realiseerden een hogere omzet. De omzetcijfers zijn gecorrigeerd voor veranderingen in de samenstelling van de koopdagen, zo meldt het CBS. Zonder correctie was de omzet ruim 7% hoger dan in november 2015.

De omzet van de winkels in non-food groeide met 4,1%, waarvan de verkopen 3,3%. Net als in oktober (+8,3%) is de omzet van doe-het-zelf-winkels en winkels in keukens en vloeren fors gegroeid met 9,3%. Ook de omzet van winkels in meubels en huishoudartikelen was opnieuw hoger dan een jaar eerder, zij het dat deze met 1,4% wel bescheiden was.

De online omzet groeide in november met 24,5%, webwinkels 22,9%, multi-channelers 26,6%.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, online, webwinkel, cbs, centraal bureau statistiek, internetverkoop

Gerelateerd nieuws
Officiële opening Tica Projects
Op maandag 2 februari 2026 opent de nieuwe vestiging van Tica de deuren in Venlo: Tica Projects richt zich op interieurprofessionals, projectinrichters en hospitality-ondernemers.
lees verder
CAO resultaat Ikea
Ikea Nederland en de vakbonden W.I.M. en FNV hebben een cao-onderhandelingsresultaat behaald, dat de bonden nu ter stemming gaan voorleggen aan hun leden.
lees verder
Nederland op Spoga+gafa 2026
De Nederlandse outdoorbranche is in 2026 nadrukkelijk aanwezig op spoga+gafa in Keulen. Brancheorganisatie DOFAS (Dutch Outdoor Furnishing Association) ondersteunt de beurs opnieuw en ziet bij haar leden brede belangstelling voor deelname.
lees verder
Afvlakking groei prijs koopwoning
Koopwoningen in Nederland zijn in december bijna 6% duurder dan jaar eerder, maar de prijzen daalde bijna 1% ten opzichte van november 2025.
lees verder
Valentijnsnacht in woonboulevard
Op Valentijnsdag gebeurt er iets bijzonders in Woonmall Alexandrium in Rotterdam: vier stellen blijven er een nacht slapen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden