Gira nieuws Light+Building

Dinsdag 20 januari 2026

Tijdens Light+Building 2026, van 20-25 maart, presenteert Gira verschillende nieuwe producten en systeemoplossingen op het gebied van deurcommunicatie, schakelmateriaal en smart home.
Gira nieuws Light+Building

Een belangrijke noviteit is de nieuwe Gira deurcommunicatie IP. Dit systeem is gebaseerd op internationale standaarden en ontworpen voor grootschalige toepassingen, met ondersteuning tot circa 1.000 eenheden. Volgens Gira onderscheidt het systeem zich door een vereenvoudigde configuratie en installatie, en door de mogelijkheid om de deurcommunicatie direct te integreren in smart home-omgevingen. Daarmee richt het zich zowel op grotere wooncomplexen als op utiliteitsprojecten waarin centrale aansturing en schaalbaarheid een rol spelen.


Naast productintroducties besteedt Gira op de beurs aandacht aan nieuwe service- en ondersteuningsconcepten voor de elektrotechnische vakhandel. Het bestaande smart home-partnerprogramma is verder doorontwikkeld, met als doel vakpartners meer toegang te geven tot kennis, training en ondersteuning. Een belangrijk onderdeel daarvan blijft de Gira Academie, waar installateurs en adviseurs opleidingen kunnen volgen rond nieuwe systemen en toepassingen.


Ook op merk- en communicatieniveau zet Gira tijdens Light+Building 2026 een volgende stap. De nieuwe merkcampagne ‘Jij beslist’ wordt daar voor het eerst breder gepresenteerd. In deze campagne staan alledaagse gebruikssituaties en echte mensen centraal, waarmee het bedrijf naar eigen zeggen meer nadruk legt op de relatie tussen technologie en dagelijkse behoeften.


Directeur Christian Feltgen ziet de beurseditie van 2026 als een belangrijk moment voor het merk. 'Wij kijken zelden zo uit naar een beurs als dit jaar,' zegt hij. 'Niet alleen vanwege het grote aantal innovaties, maar vooral door hun inhoudelijke kracht. We hebben thema’s functioneel en systemisch samengebracht in één samenhangende wereld van oplossingen – van mechanica en deurcommunicatie tot Smart Home. Dit vormt een verdere ontwikkeling van ons technische fundament, dat de branche ook op de lange termijn zal blijven beïnvloeden.' Gira is te vinden in hal 11.1, stand B16.



Links

www.light-building.messefrankfurt.com/frankfurt
www.netherlands.messefrankfurt.com
www.belgium.messefrankfurt.com
www.gira.nl

Tags

nieuws, interieur, verlichting, technologie, circulair, duurzaam, trends,exposanten, beurs, bezoekers, vakbezoekers, vakmanschap, toekomst, licht, gebouwsystemen, bouw, gebouwen, inspiratie, interieurbranche, sfeer, temperatuur, armaturen, emotie, lichtontwerper, beleving, verbinding, netwerk, algoritme, techniek, persconferentie, #smarthome, #lightandbuilding, #messefrankfurt

Gerelateerd nieuws
 
Hospitality Expo start in Grave
lees verder
Heropening winkel Groningen
De winkel van woonwinkel Goossens in Groningen is onlangs feestelijk heropend: inspiratie, advies en blije klanten.
lees verder
Jubileum Alexandrium
Woonmall Alexandrium viert 30-jarig jubileum tijdens Oktober Woonmaand met diverse activiteiten voor bezoekers en acties.
lees verder
Verlichting als architectonisch element
[Sponsored artikel] - Een goed doordacht interieur valt of staat met de juiste verlichting. Voorheen lag de focus vooral op een opvallende hanglamp boven de eettafel of een statige vloerlamp in de zithoek, nu benaderen ontwerpers licht steeds vaker als integraal onderdeel van de architectuur.
lees verder
Bureaustoel verhuist naar woonkamer
[Sponsored artikel] - Thuiswerken is gebleven, maar in veel woningen voelt de werkplek nog steeds als een noodoplossing. Vooral de bureaustoel valt uit de toon. Toch verschuift er iets: ook ontwerpers en fabrikanten zien de werkstoel steeds vaker als onderdeel van het interieur.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden