Geen nieuwe sluitingen Leen Bakker

Dinsdag 14 april 2026

Woonketen Leen Bakker is niet van plan op korte termijn extra winkels te sluiten. Dat laat een woordvoerder van moederbedrijf Homefashion Group weten aan Retailtrends.
Geen nieuwe sluitingen Leen Bakker

Volgens de berichtgeving wordt het winkelbestand wel voortdurend tegen het licht gehouden. Door stijgende kosten en veranderend consumentengedrag kijkt het bedrijf kritischer naar de prestaties van individuele vestigingen. Eerder leidde dat al tot het sluiten van meerdere winkels, maar nieuwe sluitingen staan voorlopig niet gepland.

 

De nadruk ligt momenteel op het aanscherpen van de formule. Leen Bakker en zusterketen Kwantum werken aan het assortiment, de winkelervaring en de dienstverlening. Daarbij gaat het onder meer om vernieuwing binnen belangrijke productgroepen en uitbreiding van services, zoals advies aan huis en montage.

 

De huidige koers volgt op de recente overname van Leen Bakker (trendgevoelige, betaalbare inrichtingsproducten voor een complete inrichting) en Kwantum (ramen, vloeren, gordijnen en zonwering, met een uitgebreid advies- en inmeetapparaat voor thuis) door investeringsmaatschappij Orlando Capital V.

 

Eerdere berichten over een grotere sluitingsronde bleven beperkt: uiteindelijk gingen in Nederland zeven winkels dicht, waarmee het totaal op 88 uitkomt. Daarnaast werd de Belgische tak van Leen Bakker eind vorig jaar failliet verklaard.



Links

www.leenbakker.nl
www.homefashiongroup.com
www.kwantum.nl

Tags

nieuws, interieur, woonwarenhuis, winkelketen, retail, winkels, overname, intentie, verkoop, beschermingsprocedure, medewerkers, vastgoed, investeerder, winkelpanden, vermogen, verlies, ketens, concurrentie, prijs, aanbod, sluiting, overname, winkels, nederland, belgie, verlies, resultaten, omzetdaling, kostenstijging, bestuur, maatregelen, #leenbakker, #homefashiongroup, #acm, #orlandocapital, #gildeequitymanagement

Gerelateerd nieuws
 
Orbitry voor Paola Lenti
lees verder
Overnamebod voor Kortrijk Xpo
Kortrijk Xpo/Xpo Group, het bedrijf achter de beurslocatie in Kortijk en organisators van diverse beurzen, komt na openbaar bod van Easyfairs zo goed als zeker in nieuwe handen terecht
lees verder
Nieuwe collecties Andreatti
In Milaan presenteerde Chiara Andreatti nieuwe ontwerpen voor onder meer Cassina, Ethimo, l'Opificio, Paola C. en Potocco. De presentaties varieerden van meubel- en outdoorontwerpen tot textiel- en glascollecties.
lees verder
 
Nieuwe ontwerpen binnen JS Thonet
lees verder
Ekornes benoemt nieuwe ceo
De Noorse meubelfabrikant Ekornes heeft een wisseling in de groepsleiding aangekondigd. Tine Hammernes Leopold treedt terug als ceo en Fredrik Ødegård Nilsen volgt haar op.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden