Frank & Flux met Linteloo

Woensdag 08 april 2026

Linteloo geeft preview van de collectie voor 2026 met de introductie van de ontwerpen Frank en Flux. De officiële presentatie volgt tijdens de Salone del Mobile in Milaan, maar de modellen zijn nu al in Nederland te bekijken.
Frank & Flux met Linteloo
Frank & Flux met Linteloo Frank & Flux met Linteloo Frank & Flux met Linteloo

De bank Frank, ontworpen door Jan te Lintelo, verwijst naar de architectuur van Frank Lloyd Wright en diens woonhuis Fallingwater uit 1934. De horizontale gelaagdheid van dat ontwerp vertaalt zich in een bank met uitgesproken lijnen en een lage, sledevormige basis. Brede armleuningen functioneren daarbij niet alleen als visueel element, maar ook als praktisch oppervlak. Frank is beschikbaar in meerdere afmetingen, als daybed en in uiteenlopende stofferingen.

 

De bijzettafel Flux, van Studio Roderick Vos, benadert vormgeving eveneens vanuit architectuur, met invloeden uit het brutalisme. Het ontwerp combineert een vierkant blad met een onderstel dat juist vloeiend en organisch oogt. De tafel wordt uitgevoerd in massief eikenhout, waarbij de nerf zichtbaar blijft. Afwerkingen zijn onder meer witgekalkt en donkerbruin.

 

Beide ontwerpen vormen een vooruitblik op de richting die Linteloo voor de komende collectie kiest, waarin architectonische referenties en materiaalbeleving samenkomen. Frank is vanaf dit weekend te zien bij geselecteerde dealers en in het experience center van het merk in Zeist.



Links

www.linteloo.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, meubel, wonen, woning, woon, meubel, meubilair, woonkamer, kantoor, hotel, project, projectinrichting, stoel, fauteuil, tafel, salontafel bank, verlichting, #Linteloo, #flux, #frank, #Milaan

Gerelateerd nieuws
 
Idd Cologne telt ruim 140 merken
lees verder
Nieuwe ontwerpen bij Van Rossum
Van Rossum voegt twee nieuwe ontwerpen toe aan zijn collectie. De Abi-barkruk van Christophe Delcourt en de modulaire Elementis-bank van Thomas Haarmann combineren sculpturale vormen met zachte bekleding.
lees verder
 
Onwetendheid over rechten bij aankoop
lees verder
Nieuwe indeling MBB 2026
Meubelbeurs Brussel (MBB) krijgt dit jaar een vernieuwde indeling. Verschillende vertrouwde beurssegmenten veranderen van naam en krijgen een duidelijkere positionering.
lees verder
Duitse meubelindustrie onder druk
Voor Gruber Polstermöbel is het doek gevallen, terwijl Thielemeyer via een herstructurering probeert verder te gaan. Beide Duitse meubelfabrikanten kampen met de moeilijke marktomstandigheden.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden