Fractie meer besteding in januari

Vrijdag 25 maart 2016

Nederlandse consumenten hebben in januari 0,3% meer uitgegeven dan in januari 2015. Ze besteedden opnieuw meer aan woninginrichting.
Fractie meer besteding in januari

Dit is de laagste stijging na oktober 2014, zo meldt het CBS. Consumenten hebben nagenoeg hetzelfde uitgegeven aan duurzame goederen als een jaar eerder. Ze besteedden opnieuw meer aan woninginrichting en huishoudelijke apparaten, maar minder aan auto’s, huishoudelijke artikelen en kleding.

Vorige week dinsdag meldde CBS dat de omzet van de detailhandel in januari 2016 met bijna 2% is gekrompen. Een ongunstigere samenstelling van de koopdagen drukte de omzet.

Volgens de CBS Consumptieradar zijn de omstandigheden voor de consumptie door Nederlandse huishoudens in maart ongunstiger dan in januari. Dat komt vooral doordat consumenten negatiever zijn over hun toekomstige financiële situatie en de afname van de koerswaarde van Nederlandse aandelen op jaarbasis groter is. Consumptie door huishoudens hangt onder meer samen met de verwachtingen van consumenten, de situatie op de arbeidsmarkt en de ontwikkeling van hun vermogen.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel

Gerelateerd nieuws
Awards voor innovatie en vernieuwing
Modint trapt zoektocht af naar textielpioniers van de toekomst met extra ruimte voor vernieuwend ontwerptalent.
lees verder
Maiburg wint In Award 2026
Maiburg is tijdens Festival Interieur op 2 oktober uitgeroepen tot Meest Inspirerende Merkpartner 2026. De bezoekers van het evenement in Waalwijk kozen de winnaar.
lees verder
 
Groei omzet woninginrichting
lees verder
NIeuwe voorzitter ledenraad Inretail
Romke de Jong is benoemd tot nieuwe voorzitter Koninklijke Inretail als opvolger van Krein Bons.
lees verder
Ikea-platform in 2027 naar Nederland
Ikea brengt zijn onlineplatform voor tweedehands meubels in de eerste helft van 2027 naar Nederland. Leden van IkeaKEA Family kunnen er gebruikte Ikea-producten rechtstreeks aan elkaar verkopen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden