Forbo MVO in Bangladesh

Zaterdag 25 juli 2015

Forbo Flooring voorziet sinds enige tijd in medische zorg, schoon drinkwater, sanitaire voorzieningen en riolering voor de medewerkers van een toeleverancier in Bangladesh.
Forbo MVO in Bangladesh

Dit nieuws over de Maatschappelijk Betrokken Ondernemen (MVO)-maatregelen, kwam in juni rondom Dag tegen de Kinderarbeid naar buiten, en dat is niet voor niets: over de hele wereld zijn nog steeds 218 miljoen kinderen gedwongen aan het werk.
Als haast als vanzelfsprekend werken er geen kinderen bij Janata Jute Mills, de weverij van jute, dat als ingrediënt voor de ondergrond van Marmoleum, Forbo's linoleum vloerenmerk, wordt gebruikt.

Marmoleum is zoals bekend voor 97% opgebouwd uit natuurlijke materialen. Zo’n 72% daarvan is herwinbaar en 43% gerecycled materiaal. Jute en vlas zijn jaargewassen die net als tarwe en maïs worden geoogst. Het winnen van hars is een continu proces, terwijl het houtmeel, een afvalproduct van de houtindustrie, afkomstig is uit Europese productiebossen. Kalksteen is in overvloed beschikbaar. Deze simpele, natuurlijke ingrediënten vormen samen het linoleum.

Na een levensduur van dertig jaar begint de cyclus opnieuw. Het Marmoleum kan worden vermalen en vervoerd omdat het afbreekbaar is. Bij verbranding levert het een hogere calorische waarde op en meer thermische energie dan de energie die tijdens de productie wordt verbruikt. En zo sluit de kringloop zich volledig. Allemaal ten gunste van de natuur.



Links

www.forbo-flooring.nl
www.forbo.be

Tags

Interieur, inrichting, wonen, project, kantoor, winkel, vloer, linoleum, marmoleum, architect, binnenhuisarchitect, ontwerp, open, Forbo, Floor, Flooring, Milieukeur, Cradle-to-Cradle, Breeam, duurzaam.

Gerelateerd nieuws
Materiaal belangrijk bij interieur
[Sponsored artikel] - Het inrichten van een woning draait om veel meer dan het uitkiezen van een mooie kleur voor op de muur of een nieuwe zetel. De focus verschuift naar de materialen waarmee een ruimte wordt opgebouwd.
lees verder
Verschil maken met een patroon
Met de Moods-collectie laat Moduleo zien dat vloerdesign veel meer is dan een basis, het wordt een bepalend element in de totale ruimtebeleving.
lees verder
Mooi interieur is risico in huis
[Sponsored artikel] - Een mooi huis is ook een kwetsbaar huis. Juist in huizen waar veel aandacht naar interieur gaat, zitten verrassend veel “risicomomenten”.
lees verder
Festivalvibe op Design District
Met 6.090 bezoekers, ruim 180 deelnemers en zomerse temperaturen kijkt Design District 2026 terug op een drukbezochte editie. Naast nieuwe collecties en merken stond ook kennisdeling en jong talent centraal.
lees verder
 
Commissie voor Interieurstylisten
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden