Fedustria tevreden over regering

Maandag 03 februari 2025

De Belgische beroepsorganisatie Fedustria reageert via een verklaring positief op het bereikte regeringsakkoord in België en de installatie van de nieuwe regering.
Fedustria tevreden over regering

De reactie van Fedustria: 'Het heeft wat voeten in de aarde gehad, maar er is een federaal regeerakkoord! Onze industriefederatie Fedustria is daar vanzelfsprekend zeer verheugd over, want als er iets is waar ondernemers een broertje dood aan hebben, dan is het onzekerheid.

 

De details van het akkoord zijn nog niet bekend maar uit de eerste signalen leiden we af dat de onderhandelaars het belang en het gewicht van de industrie naar waarde schatten. Onze textiel-, hout- en meubelindustrie geeft bijvoorbeeld werk aan 34.800 mensen en overkoepelt zo’n 1.600 bedrijven, hoofdzakelijk kmo’s. Die verwachten allemaal een krachtdadige regering die mee een goed kader schept om te blijven ondernemen,' zegt Karla Basselier, ceo van Fedustria.

 

'Een meer flexibele arbeidsmarkt, investeren in onderzoek en ontwikkeling en de verstikkende regeldrift tegengaan zijn van groot belang voor onze bedrijven en zéker voor onze kmo’s. Dat het zogenaamde ‘gold plating’ uit den boze is (of heiliger willen zijn dan de paus) kunnen we alleen maar toejuichen.

 

Onze bedrijven werken dag in dag uit in een niet makkelijke internationale concurrentie-omgeving. Dat de komende federale regering belooft mee te investeren in de productiviteit en concurrentiekracht van ons industrieel weefsel, is goed nieuws,' voegt Karla Basselier eraan toe.

 

'Het is al gezegd, maar naast de torenhoge loonkosten zijn de dure energiekosten een molensteen om de nek van heel wat bedrijven. We moeten onze Belgische industrie hier blijven verankeren. Hiervoor rekenen onze bedrijven op de nieuwe regering en reiken wij graag de hand.


Fedustria is bereid om goed samen te werken met de nieuwe federale regering en kijkt uit naar de specifieke samenwerking rond de federale herindustrialiseringsambities. Het is immers alle hens aan dek om de industrie nieuw leven in te blazen. Het verlies van ons industrieel weefsel is een verlies voor ons allemaal,' zegt Karla Basselier tot slot.



Links

www.fedustria.be

Tags

nieuws, interieur, productiviteit, concurrentie, regering, regeringsakkoord, regeringsverklaring, belgie, koning, kabinet, loonkosten, industrie, industriebeleid, industrievereniging, energiekosten, kosten, lonen, bedrijven, weefsel, herindustrialisering, #fedustria

Gerelateerd nieuws
Warmte buiten, frisse lucht binnen
[Sponsored artikel] - Warme zomerdagen wisselen elkaar vlot af met milde, natte winters. Die schommelingen maken het vaak lastig om het binnen in huis aangenaam te houden. Hoe ben je klaar voor elk seizoen?
lees verder
>1.000 Merken op Trendz/Showup
Met ruim 360 exposanten is de beursvloer volledig gevuld en het aantal deelnemers verder gegroeid. Trendz/Showup brengt meer dan 1.000 labels samen van aanbieders in home, flowers, gifts, jewelry, kitchen & tableware, kids en stationery.
lees verder
Acquisitie door Deli Home
Deli Home versterkt haar positie in Spanje met de voorgenomen overname van Amargós, een fabrikant van deurkozijnen.
lees verder
 
Easyfairs neemt Xpo over
lees verder
Tweede slaaphub Heimtextil
Heimtextil breidt het segment Bed, Bath & Living verder uit. Met de nieuwe presentatiezone 'Comfort & Connect' krijgt de beurs er, naast 'Sleep & Meet', in 2027 een tweede ontmoetingsplek voor de slaap- en woonbranche bij.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden